09:13 / 28.05.2019.

Autor: L.M./HRT

Sportski vremeplov: Iva Majoli i Ivan Dodig o osvajanju Roland Garrosa

Iva Majoli (Goran Ferbezar/PIXSELL)

Uvjerljivo najviše naslova dosad osvojio je Rafael Nadal, koji je na zemljanoj podlozi teniskih terena u Roland Garrosu slavio čak jedanaest puta.
Roland Garros ili Međunarodno otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu tradicionalno se održava krajem svibnja i početkom lipnja. Uz Australian open u Melbourneu, Wimbledon u Londonu i njujorški US open jedan je od Grand slamova, odnosno četiri najveća svjetska teniska turnira.

Uvjerljivo najviše naslova dosad osvojio je Španjolac Rafael Nadal, koji je na zemljanoj podlozi teniskih terena u Roland Garrosu slavio čak jedanaest puta.

Najveći uspjeh hrvatskoga ženskog tenisa upravo je pariški trijumf Ive Majoli, koja je u finalu 1997. na jubilarnom 100. turniru u Roland Garrosu pobijedila Martinu Hingis sa 6-4, 6-2.

Hrvatska ima još dvije Grand slam titule u Roland Garrosu zahvaljujući sjajnim nastupima Ivana Dodiga u parovima. 2015. osvojio je naslov pobjednika u muškim parovima u kombinaciji s Brazilcem Marcelom Mellom, a do titule u mješovitim parovima stigao je prošle godine kada je s Tajvankom Latishom Chan svladao Matu Pavića i Kanađanku Gabrielu Dabrowski u tri seta.

O drugom Grand slam turniru sezone u Parizu govorimo u emisiji "Sportski vremeplov" večeras u 21.05 na I. programu Hrvatskoga radija.