23:47 / 04.03.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Španjolska bez Nadala korak do grupne faze završnice

Ilustracija

Ilustracija

Foto: Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock

Španjolska, Francuska, Nizozemska i Argentina su u petak nakon prvog dana kvalifikacija Davis Cupa na korak od plasmana u grupnu fazu završnice.

Španjolska, koja je bez Rafaela Nadala, povela je protiv Rumunjske sa 2-0, kao i Francuska protiv Ekvadora te im objema sada nedostaje samo jedan bod za plasman.

Nizozemska je bila bolja sa 2-0 od Kanade koja je bez svoja dva najbolja igrača Shapovalova i Felixa Auger-Aliassimea, a istu prednost ima i Argentina protiv Češke.

Nakon ovog prvog kruga kvalifikacija 12 će se reprezentacija priključiti Hrvatskoj (finalist 2021.), Velikoj Britaniji i Srbiji (pozvani) u grupnoj fazi završnice koja se igra od 14. do 18. rujna.

Rusiju, aktualnog pobjednika Davis Cupa, Međunarodna teniska federacija (ITF) isključila je iz natjecanja zbog ruske invazije na Ukrajinu.

Rezultati susreta prvog dana kvalifikacija Davis Cupa:

Francuska - Ekvador 2-0

Arthur Rinderknech (Fra) - Emilio Gomez (Ekv) 6-2, 7-5

Adrian Mannarino (Fra) - Roberto Quiroz (Ekv) 6-4, 4-6, 6-1

Španjolska - Rumunjska 2-0

Roberto Bautista (Špa) - Gabi Adrian Boitan (Rum) 6-3, 6-1

Carlos Alcaraz (Špa) - Marius Copil (Rum) 6-4, 6-3

Nizozemska - Kanada 2-0

Botic van de Zandschulp (Niz) - Alexis Galarneau (Kan) 7-5, 7-6 (11/9)

Tallon Griekspoor (Niz) - Steven Diez (Kan) 6-4, 6-4

Finska - Belgija 1-1

David Goffin (Bel) - Otto Virtanen (Fin) 7-5, 3-6, 6-3

Emil Ruusuvuori (Fin)- Zizou Bergs (Bel) 6-3, 7-5

Italija - Slovačka 1-1

Jannik Sinner (Ita) - norbert Gombos (Slk) 6-4, 4-6, 6-4

Filip Horansky (Slk) - Lorenzo Sonego (Ita) 7-6 (7-2), 6-3

Švedska - Japan 1-1

Yosuke Watanuki (Jap) - Dragos Madaras (Šve) 6-4, 6-4

Elias Ymer (Šve) - Taro Daniel (Jap) 7-5, 6-4

Australija - Mađarska 1-1

Alex De Minaur (Aus) - Zsombor Piros (Mađ) 7-5, 6-2

Marton Fucsovics (Mađ) - Thanasi Kokkinakis (Aus) 7-6 (7/4), 1-6, 6-3

Argentina - Češka 2 - 0

Sebastian Baez (Arg) - Jiri Lehecka (Češ) 7-6 (7/4), 6-3

Diego Schwartzman (ARG) - Tomas Machac (Češ) 2-6, 6-2, 6-3

Južna koreja - Austrija 1-1

Dennis Novak (Aut) - Ji-sung Nam (KOR) 6-1, 6-4

Soonwoo Kwon (KOR) - Jurij Rodionov (AUT) 7-5, 6-4

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!