Ribakina preko Halep do finala Wimbledona

07.07.2022.

19:07

Autor: I.L./HRT/Hina

Elena Ribakina

Elena Ribakina

Foto: Toby Melville / REUTERS

U finalu trećeg teniskog Grand Slam turnira sezone Wimbledona igrat će Kazahstanka Elena Ribakina i Tunižanka Ons Jabeur.

Ribakina je u polufinalu pobijedila Rumunjku Simonu Halep sa 6-3, 6-3, dok je Jabeur svladala Njemicu Tatjanu Mariju sa 6-2, 3-6, 6-1.


Mlada 23-godišnja Ribakina je u tek svom drugom nastupu u Wimbledonu stigla do finala nakon što je lani ispala u četvrtom kolu. Pobjedu protiv bivše pobjednice Wimbledona izborila je nakon 75 minuta igre.


Do sada je na Grand Slam turnirima najdalje stigla u Roland Garrosu gdje je prošle godine dogurala do četvrtfinala.

Ribakina je ulaskom u finale postala prva predstavnica Kazahstana u nekom od Grand Slam finala, a za naslov će se boriti protiv Tunižanke Jabeur koja je postala prva Afrikanka koje je izborila nastup u finalu nekog Grand Slam turnira.


Do sada su međusobno igrale tri puta, a Jabeur je dva puta slavila.


Tunižanka je u karijeri osvojila tri turnira, a još pet puta je gubila u finalima, dok je Ribakina u osam finala dva puta slavila, a osam puta gubila.


Finale je na programu u subotu.


POLUFINALE:

Elena Ribakina (Kaz/N.17) - Simona Halep (Rum/N.16) 6-3, 6-3

Ons Jabeur (Tun/N.3) - Tatjana Maria (Njem) 6-2, 3-6, 6-1

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!