Nakon Konjuh od Wimbledona se oprostila i Fett

Jana Fett

Jana Fett

Hrvatska tenisačica Jana Fett pridružila se Ani Konjuh na odlasku sa Wimbledona.
Hrvatska tenisačica Jana Fett pridružila se Ani Konjuh na odlasku sa Wimbledona. Mlada hrvatska tenisačica nije se uspjela plasirati u 2. kolo, bolja od nje je u susretu 1. kola bila 14. nositeljica Ruskinja Darja Kasatkina sa 6:2, 7:5 nakon sat i 25 minuta igre. Fett je odigrala vrlo slab susret poglavito na vlastitom servisu, izgubila je čak osam od 10 gemova kada je ona imala početni udarac. Nije ju služio forhend s kojim je napravila preveliki broj neprisiljenih pogrešaka što ju je u konačnici koštalo poraza. Ranije danas Ana Konjuh  je poražena od 18-godišnje Amerikanke Claire Liu sa 6:2, 6:7 (2) i 6:3 za dva sata i dvije minute igre.
Prošle godine Dubrovčanka je stigla do četvrtoga kola turnira na londonskoj travi, no nakon ozljede lakta očito još nije u pravoj formi. U prvome setu je čak četiri puta gubila svoj početni udarac, a napravila je tri dvostruke greške i 18 neprisiljenih grešaka. U drugom setu je imala priliku za izjednačenje omjera  i prije tie-breaka, oduzela je suparnici, inače 237. na WTA ljestvici, servis i potom povela 5:3, no kad je servirala za set našla se u zaostatku 15:40 i morala je sve rješavati u 13. igri. Srećom, u njoj je povela 4-0 i 6-2 i izborila je treći set.
Nažalost, odmah na početku odlučujuće dionice opet je izgubila servis, izjednačila je uzvratnim breakom na 3:3, samo da bi odmah u sljedećem gemu i drugi put dopustila protivnici break. U cijelom meču Konjuh je napravila pet dvostrukih grešaka, 51 neprisiljenu pogrešku i osam puta je gubila svoj servis.