Nakon dvostrukog programa, Čilić prvi do polufinala

-

-

Iza najboljeg hrvatskog tenisača naporan je dan u Cincinnatiju.
Marin Čilić prvi je osigurao plasman u polufinale ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju i to samo dva sata nakon što je ušao među osam najboljih.

Iza najboljeg hrvatskog tenisača naporan je dan u Cincinnatiju. Najprije se probio u četvrtfinale svladavši Rusa Karena Hačanova 7:6 (5), 3:6, 6:4 u dvoboju koji je sinoć prekinut pri rezultatu 1-1 u setovima i 1:1 u trećem. Uslijedio je susret za plasman u polufinale u kojem je pobijedio Španjolca Pabla Carreno-Bustu 7:6 (7), 6:4 u meču koji je trajao sat i 45 minuta.

Za pobjedu nad 13. nositeljem ključnim se pokazao prvi set koji je bio prepun preokreta. Čilić ga je otvorio vodstvom 3:0, a imao je priliku i za dvostruki 'break', samo da bi dopustio Španjolcu povratak i potpuni preokret. Carreno-Busta je došao do 3:3, a 'breakom' za 5:4 i do servisa za set. Međutim, do set-lopte nije stigao. Odluka je pala u 'tie-breaku' koji je bio preslika događaja do tada. Čilić je vodio 6:3, ali je Carreno-Busta nizom od četiri poena došao do set-lopte. No, uslijedio je novi preokret, tri uzastopna poena našeg tenisača koji je na taj način osvojio prvu dionicu meča.

U drugom setu Čilić je napravio 'break' za vodstvo 4:3, a kad je došao u priliku servirati za prolaz u polufinale iskoristio je drugu meč-loptu. Španjolca je u drugom setu ostavio bez prilike za 'break'.

Čiliću je to bila deveta pobjeda zaredom u Cincinnatiju. Nakon naslova 2016. godine, propustio je prošlogodišnje izdanje turnira zbog ozljede.

Za plasman u finale Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Kanađanina Milosa Raonica i Srbina Novaka Đokovića.