Meč Goje i Đerea prekinula kiša, nastavak u četvrtak

19.10.2022.

22:27

Autor: K.L./Hina

Borna Gojo

Borna Gojo

Foto: Sanjin Strukic / PIXSELL

Dvoboj hrvatskog Davis Cup reprezentativca Borne Goje i Lasla Đerea prekinula je kiša pri vodstvu srpskog tenisača 6-4, 5-5 i bit će nastavljen u četvrtak oko podneva, budu li vremenski uvjeti povoljni.

Gojo je u prvom setu ostao bez prilike za 'break' pa je Đereu bilo dovoljno jendom oduzeti servis Splićaninu, što je učiio u petom gemu i onda tu prednost zadržao do konačnih 6-4.

Hrvatski tenisač je u prvom gemu drugog seta spasio dvije 'break-lopte', da bi u maratonskom četvrtom gemu sa deset izjednačenja propustio pet prilika za oduzimanje servisa suparniku. Gojo je u desetom gemu imao 0-40, što su bile tri povezane set-lopte, ali je Đere i to spasio te izjednačio na 5-5.

Tada je procijenjeno da na terenu navlaženom laganom kišom više nisu sigurni uvjeti za igrače koji su poslani u svlačionicu iz koje se više nisu vratili.

Uspije li doći do pobjede protiv Đerea, Gojo će u četvrtak još jednom morati na teren, a suparnik u drugom kolu bio bi mu domaći predstavnik i četvrti nositelj turnira Lorenzo Musetti.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!