Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, službeno je obznanio, putem društvenih mreža, kako neće moći nastupiti na skorašnjem Australian Openu, prvom Grand Slam turniru u godini.
11.01.2023.
11:43
Autor: HRT/Hina
Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, službeno je obznanio, putem društvenih mreža, kako neće moći nastupiti na skorašnjem Australian Openu, prvom Grand Slam turniru u godini.
- Početak 2023. godine nije baš najbolji. Razočaran sam jer neću moći nastupati na Australian Openu, ali zdravlje je ipak ispred svega. Vidimo se iduće godine u Melbourneu, poručio je Čilić kojeg su organizatori turnira u Melbourneu, samo nešto ranije, postavili za 17. nositelja.
Čilić je sezonu otvorio na ATP turniru u Puneu gdje je pobijedio Španjolca Roberta Carballesa Baenu, ali je nakon toga predao meč Nizozemcu Tallonu Griekspooru zbog problema s koljenom. Ti isti problemi Čilića su odvojili i od nastupa na Australian Openu gdje je prije četiri godine igrao finale.
Hrvatski tenis tako će u muškoj pojedinačnoj konkurenciji predstavljati Borna Ćorić.
Not a great start to 2023 and few tough days in Melbourne.
— Marin Cilic (@cilic_marin) January 11, 2023
Devastated I can't play this year at @AustralianOpen but health comes first.
See you next year Melbourne!
😔👋
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora