22:17 / 24.04.2021.

Autor: A.M./Hina

Karacev šokirao Đokovića u polufinalu Srbija Opena

Novak Đoković

Najbolji tenisač svijeta Srbin Novak Đoković nije se uspio probiti do finala domaćeg ATP turnira Srbija Open u Beogradu, jer ga je u subotnjem polufinalu svladao Rus Aslan Karacev (ATP - 28.) sa 7-5, 4-6, 6-4.

Karacev je prije dva mjeseca izgubio od Đokovića u polufinalu Australian Opena, ali na zemljanoj podlozi u teniskom centru Novak Rus je slavio nakon maratonske borbe koja je potrajala tri sata i 25 minuta.

Đoković je uspio nadoknaditi set i 'break' zaostatka u drugom (2-4), ali je Karacev 'breakom' u sedmom gemu odlučujućeg seta stvorio ključnu prednost. Rus koji je prije godinu dana bio izvan kruga 250 najboljih tenisača svijeta, ove je sezone već osvojio turnir serije 500 u Dubaiju, a ovo će mu biti drugo finale u karijeri.

I drugo polufinale je odlučeno u trećem setu, do kojeg nije trebalo doći da je Matteo Berrettini iskoristio servis za pobjedu u drugoj dionici. Taro Daniel (ATP - 126.) je preokretom došao do trećeg seta, ali ga je Talijan u njemu ostavio bez gema i na kraju slavio sa 6-1, 6-7 (5), 6-0 nakon dva sata i sedam minuta igre.