11:11 / 20.01.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Japanski kvalifikant zaustavio peterostrukog finalista Australian Opena

Taro Daniel i Andy Murray

Taro Daniel i Andy Murray

Foto: James Gourley / REUTERS

Bivši prvi tenisač svijeta i peterostruki finalist Australian Opena, Britanac Andy Murray (34) svoj je ovogodišnji nastup u Melbourneu završio u 2. kolu.

Nakon što je prvi Grand Slam turnir sezone otvorio pobjedom u pet setova nad Gruzijcem Nikolosom Basilašvilijem, Murrayja, koji je za nastup u Melbourneu dobio pozivnicu organizatora, u drugom kolu je svladao japanski kvalifikant Taro Daniel sa 6:4, 6:4, 6:4.

Murray je bio u finalu Australian Opena 2010., 2011., 2013., 2015. i 2016. godine, no nakon poraza u 4. kolu 2017. pet godina nije ostvario pobjedu u Melbourne Parku.

Zbog brojnih ozljeda nije niti nastupio 2018., 2020. i 2021., dok je 2019. zaustavljen u 1. kolu.

No, tjedan dana uoči ovogodišnjeg Australian Opena Murray je stigao do finala u Sydneyju, prvoga nakon Antwerpena u jesen 2019., pa je uvršten u krug "favorita iz sjene". Ipak, nije uspio stići dalje od 2. kola. 

Rezultati Australian Opena:

TENISAČI:

Pablo Andujar (Špa) - Alex Molcan (Svk) 6-4, 7-6 (6), 0-6, 6-1

Alex De Minaur (Aus/32) - Kamil Majchrzak (Polj) 6-4, 6-4, 6-2

Roberto Bautista (Špa/15) - Philipp Kohlschreiber (Njem) 6-1, 6-0, 6-3

Taylor Fritz (SAD/20) - Frances Tiafoe (SAD) 6-4, 6-3, 7-6 (5)

Benoit Paire (Fra) - Grigor Dimitrov (Bug/26) 6-4, 6-4, 6-7 (4), 7-6 (2)

Stefanos Tsitsipas (Grč/4) - Sebastián Baez (Arg) 7-6 (1), 6-7 (5), 6-3, 6-4

Andrej Rubljov (Rus/5) - Ričardas Berankis (Lit) 6-4, 6-2, 6-0

MARIN ČILIĆ (HRV/27) - Norbert Gombos (Svk) 6-2, 6-3, 3-6, 7-6 (6)

Daniel Evans (VB/24) - Arthur Rinderknech (Fra) bez borbe

Felix Auger-Aliassime (Kan/9) - Alejandro Davidovich (Špa) 7-6 (4), 6-7 (4), 7-6 (5), 7-6 (4)

Christopher O'Connell (Aus) - Diego Schwartzman (Arg/13) 7-6 (6), 6-4, 6-4

Maxime Cressy (SAD) - Tomaš Machac (Češ) 6-1, 3-6, 6-1, 7-6 (5)

Botic van de Zandschulp (Niz) - Richard Gasquet (Fra) 4-6, 6-0, 4-0 - predaja

TENISAČICE:

Clara Tauson (Dan) - Anett Kontaveit (Est/6) 6-2, 6-4

Danielle Collins (SAD/27) - ANA KONJUH (HRV) 6-4, 6-3

Elise Mertens (Bel/19) - Irina Begu (Rum) 6-3, 6-2

Zhang Shuai (Kina) - Jelena Ribakina (Kaz/12) 6-4, 1-0 - predaja

Tamara Zidanšek (Slo/29) - Heather Watson (VB) 7-6 (4), 6-4

Alize Cornet (Fra) - Garbine Muguruza (Špa/3) 6-3, 6-3

Iga Swiatek (Polj/7) - Rebecca Peterson (Šve) 6-2, 6-2

Darja Kasatkina (Rus/25) - Magda Linette (Polj) 6-2, 6-3

Sorana Cirstea (Rum) - Kristína Kučova (Svk) 6-2, 6-4

Anastazija Pavljučenkova (Rus/10) - Samantha Stosur (Aus) 6-2, 6-2

Kaia Kanepi (Est) - Marie Bouzkova (Češ) 6-2, 7-6 (3)

Maddison Inglis (Aus) - Hailey Baptiste (SAD) 7-6 (4), 2-6, 6-2

Marketa Vondroušova (Češ/31) - Ljudmila Samsonova (Rus) 6-2, 7-5

Arina Sabalenka (Bje/2) - Wang Xinyu (Kina) 1-6, 6-4, 6-2

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!