Amerikanka Coco Gauff je pobjednica WTA turnira 1000 u Cincinnatiju nakon što je u nedjelju u finalu svladala sunarodnjakinju Jessicu Pegulu sa 6-2, 6-4.
24.08.2026.
08:04
Autor: M.Š./Hina/HRT
Amerikanka Coco Gauff je pobjednica WTA turnira 1000 u Cincinnatiju nakon što je u nedjelju u finalu svladala sunarodnjakinju Jessicu Pegulu sa 6-2, 6-4.
Četvrtoj tenisačici svijeta ovo je prvi naslov ove godine, a turnir u Ohiju je osvojila drugi put. Prvi put je slavila 2023. godine, iste godine kada je u New Yorku osvojila svoj prvi Grand Slam naslov.
Gauff, kojoj je ovo prvi naslov ove sezone, za pobjedu nad trećom igračicom svijeta trebalo je samo sat i 15 minuta.
- Ne volim te vidjeti s druge strane mreže, našalila se nakon sat i 15 minuta igre koliko joj je trebalo za pobjedu Coco Gauff; inače navikla je igrati u paru s Jessicom Pegulom u konkurenciji parova, a zajedno su stigle i do prvog mjesta na svjetskoj ljestvici.
Tridesetdvogodišnja Amerikanka, koja igra sjajnu sezonu, dan ranije je izbacila braniteljicu naslova Igu Świątek u maratonskom meču koji je trajao dva sata i 47 minuta, no nije se uspjela oduprijeti agresivnoj igri Coco Gauff.
Ovo je bilo prvo američko finale, prvo takvo u Cincinnatiju još od 1970. godine, kada je Rosie Casals pobijedila Nancy Richey.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora