Sedmi tenisač svijeta Amerikanac Taylor Fritz objavio je u srijedu da se povlači s ATP turnira na travi u Eastbourneu, gdje je bio prvi nositelj, kako bi si dao "najbolje šanse da bude 100 posto spreman za Grand Slam u Wimbledonu", koji počinje u ponedjeljak.
Fritz, dvostruki branitelj naslova u Eastbourneu i nedavni finalist turnira na travi u Stuttgartu i Halleu, trebao je odigrati svoj prvi meč u srijedu protiv kvalifikanta Britanca Jana Choinskog (ATP-106.).
U ždrijebu ga je zamijenio još jedan Britanac, Felix Gill, 220. na svjetskoj rang listi.
Nakon što se u utorak Brazilac Joao Fonseca (27. na svjetskoj rang listi) povukao zbog ozljede desnog ramena, turnir u Eastbourneu u dva dana ostao je bez dva prva nositelja.
Iako Fritz, 28-godišnji polufinalist Wimbledona, nije naveo ozljedu kao razlog odustajanja od Eastbournea, uzeo je pauzu od turneje između kraja ožujka i sredine svibnja kako bi liječio tendinitis u koljenu.
- Mrzim odustajanje, naglasio je na svom Instagram račun i dodao: - Ali s brzim približavanjem Wimbledona, moram donijeti odluku koja mi daje najbolje šanse da budem 100 posto spreman na travi All England Cluba.