Treća tenisačica svijeta Amerikanka Jessica Pegula i filipinska zvijezda Alexandra Eala morat će pričekati ponedjeljak za završetak finala WTA 500 turnira u Washingtonu, koje je odgođeno zbog nevremena s grmljavinom koje je u nedjelju zahvatilo glavni grad SAD-a.
Nakon gotovo trosatnog kašnjenja početka meča, Pegula je osvojila prvi set sa 6-4, a Eala je vodila 2-1 u drugom setu kada je kiša ponovno počela padati.
Prošlo je više od pet sati bez uvjeta za nastavak igre, zbog čega su organizatori odlučili odgoditi ostatak meča za ponedjeljak.
Odgođeno i muško finale
Odgođeno je i muško finale (ATP 500) u kojem su se trebali sastati Amerikanac Taylor Fritz (ATP-10.) i španjolski talent
Rafael Jodar (ATP-24.).
Nastavak ženskog finala predviđen je za ponedjeljak u podne po lokalnom vremenu, dok muško finale u Washingtonu neće početi prije 13 sati.