18:28 / 31.05.2018.

Autor: I.Ž.K./K.G./HRT/Hina

Ćorić preko Fabbiana do 3. kola Roland Garrosa

Borna Ćorić (Sanjin Strukić/PIXSELL)

Borna Ćorić slavio je u drugom kolu Roland Garrosa protiv Talijana Thomasa Fabbiana sa 4:6, 6:2, 6:1, 6:1.
Nakon Marina Čilića, treće kolo Roland Garrosa izborio je i Borna Ćorić svladavši Talijana Thomasa Fabbiana 4:6, 6:2, 6:1, 6:1 nakon dva sata i 14 minuta igre.

Ćorić je protiv omalenog Fabbiana, 115. igrača svijeta, izgubio prvi set, ali je u sljedeća tri pokazao odličan tenis i lakoćom se plasirao u 3. kolo.

U prvom setu nije bilo "breaka" sve do 10. igre, kada je Fabbiano iskoristio Bornin loš gem i dobio prvi set. No, to kao da je razljutilo mladog Zagrepčanina, koji je u preostala tri seta Talijanu "poklonio" svega četiri gema, oduzevši mu čak devet puta servis.

Ćorić je meč završio s 12 as-servisa, imao je 38 winnera, dvostruko više nego Fabbiano, kao i 13 neprisiljenih pogrešaka manje od Talijana.

Sljedeći Ćorićev protivnik bit će 11. nositelj, Argentinac Diego Schwartzman koji se lako obračunao s Čehom Adamom Pavlašekom (6:1, 6:3, 6:1).