08:45 / 16.08.2018.

Autor: HRT

Cincinnati: Ćorić ispao, Martić pauzira

Borna Ćorić (Sanjin Strukić/PIXSELL)

Borna Ćorić izgubio je u drugom kolu ATP turnira u Cincinnatiju od Australca Nicka Kyrgiosa u tri seta.
Borna Ćorić izgubio je u drugom kolu ATP turnira u Cincinnatiju  od Australca Nicka Kyrgiosa u tri seta.

Prvi izjednačeni set dobio je Kyrgios nakon tie-breaka, a drugi set Ćorić privodi kraju u svoju korist bez izgubljenog gema. Treći odlučujući set dobija Kyrgios nakon što je uzeo servis hrvatskom tenisaču i to prvi put u meču.
Australac je servirao 16 aseva, a Ćorić deset. Hrvatski je tenisač bio malo bolji na prvom servisu, a Australac na drugom. Ćorić je Kyrgiosu uzeo servis tri puta, a svoj je izgubio jedan put i to u odlučujućem trećem setu.

Ovo je bio njihov treći međusobni ogled i druga pobjeda Australca, 18. tenisača svijeta.

Slijedi US Open, gdje će Ćorić zahvaljujući rankingu karijere biti nositelj i može se nadati povoljnom ždrijebu. Dvoboj Petre Martić i Amande Anisimove prekinut je kod rezultata 5:4 i 40:15 zbog kiše. Martić je u prvom setu propustila čak devet break-lopti, a u nastavku joj slijedi pokušaj spašavanja prvog seta.