Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić predao je meč drugog kola Masters 1000 turnira u Madridu u kojem je u petak trebao igrati protiv Brazilca Joãa Fonsece (ATP-31.).
24.04.2026.
20:28
Autor: I.Ž.K./HRT/Hina
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić predao je meč drugog kola Masters 1000 turnira u Madridu u kojem je u petak trebao igrati protiv Brazilca Joãa Fonsece (ATP-31.).
Čilić je na društvenoj mreži Instagram objavio da se otrovao hranom i da se nije oporavio od trovanja zbog čega je morao predati meč.
- Pozdrav svima. Nažalost, jučer sam se otrovao hranom. Nakon što sam se cijelu noć pokušavao oporaviti, moje tijelo je ipak ostalo iscrpljeno i nije na odgovarajućoj razini za borbu. Ispričavam se svim navijačima koji su čekali moj meč. Bio sam jako uzbuđen što sam se vratio u Madrid. Hvala svima na podršci. Sretno i Joãu Fonseci, nadam se da ćemo imati priliku ponovno zaigrati u budućnosti, napisao je Čilić na Instagramu.
Hrvatska ipak ima još jednog predstavnika na turniru u Madridu.
Ranije u petak Dino Prižmić priredio je iznenađenje izborivši plasman u treće kolo nakon što je pobijedio šestog tenisača svijeta Amerikanca Bena Sheltona sa 6-4, 6-7 (4), 7-6 (5).
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora