Marin Čilić ponovno je najbolje rangirani hrvatski tenisač na novoj ATP ljestvici objavljenoj u ponedjeljak, on je popravio plasman za dva mjesta u odnosu na prošli tedan i sada je 86. igrač svijeta čime je preskočio Dinu Prižmića koji je pao za sedam mjesta te sada zauzima 91. poziciju.
Značajan pomak naprijed ostvarila su sva četiri polufinalista prošlotjednog Croatia Opena u Umagu. Najviše je napredovao pobjednik turnira, 21-godišnji Španjolac Daniel Merida koji je skočio za 23 mjesta i sada je 59., finalist Damir Džumhur iz Bosne i Hercegovine je popravio plasman za 21 poziciju i sada je 87., dok su polufinalisti, Slovak Alex Molčan i Argentinac Roman Burruchaga, ostvarili napredak od 20, odnosno sedam mjesta, pa je Molčan sada 81., a Burruchaga 60.
Veliki napredak bilježi i bivši treći igrač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas kojemu je trijumf u Gsaadu donio skok za 34 pozicije pa je on sada 51. na ATP ljestvici.
Među najboljima nije bilo promjena, uvjerljivo je vodeći Talijan Jannik Sinner ispred Nijemca Alexandera Zvereva i Španjolca Carlosa Alcaraza.