Francisco Cerundolo (ATP - 27.) postao je prvi argentinski tenisač koji je osvojio pobjednički trofej na ATP 500 turniru u londonskom Queen's Clubu.
21.06.2026.
18:43
Autor: I.Ž.K./HRT/Hina
Francisco Cerundolo (ATP - 27.) postao je prvi argentinski tenisač koji je osvojio pobjednički trofej na ATP 500 turniru u londonskom Queen's Clubu.
Cerundolo je u nedjeljnom trosatnom finalu svladao Amerikanca Tommyja Paula (ATP - 28.) sa 6-7 (4), 6-4, 6-3.
Za umaškog pobjednika iz 2024. to je drugi naslov na travi, a prvi je osvojio 2023. u Eastbourneu.
Cerundolo je ove godine već osvojio naslov u Buenos Airesu, ali ovo mu je prvi trofej na turniru ATP 500 razine u karijeri.
U svom osmom finalu je po peti put izašao kao pobjednik.
Tommy Paul je pokušao doći do drugog naslova na turniru koji je osvojio prije dvije godine, ali je u svom 11. finalu na ATP Touru ostao na pet trofeja. Ove godine ima naslov sa turnira u Houstonu na zemljanoj podlozi.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora