08:49 / 01.03.2021.

Autor: I.Ž.K./Hina

ATP naslov za 335. igrača svijeta

Juan Manuel Cerundolo

Argentinski tenisač Juan Manuel Cerundolo, rangiran tek kao 335. na ATP ljestvici, osvojio je ATP turnir u argentinskom gradu Cordobi i postao prvi tenisač nakon 17 godina koji je trijumfirao na svom prvom turniru u karijeri.

Devetnaestogodišnji Cerundolo, koji je u turnir ušao kroz kvalifikacije, u finalu je svladao 47. igrača svijeta Španjolca Alberta Ramosa Vinolasa  sa 6:0, 2:6, 6:2, te došao do prvog naslova. Do nastupa u Cordobi, Cerundolo je u karijeri odigrao samo 14 mečeva na Challengerima, gdje je imao omjer od sedam pobjeda i sedam poraza.

Juan Manuel Cerundolo postao je i pobjednik turnira s petim najslabijim renkingom u povijesti ATP Toura. Godine 1998. Lleyton Hewitt je osvojio Adelaide kada je bio 550. na ljestvici.

Ovim trijumfom Argentinac će doći s 335. na čak 181. mjesto na najnovijoj ljestvici.

- Znao sam da sam dobar i da ću kad-tad osvojiti turnir. Ali nisam mislio da će se sve doći tako brzo, rekao je ljevoruki tenisač iz Buenos Airesa.