13:07 / 19.01.2018.

Autor: HRT

AO: Čilić bez izgubljenog seta protiv Harrisona do osmine finala

Marin Čilić (Igor Kralj/PIXSELL)

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez izgubljenog seta ostvario je pobjedu u 3. kolu te se plasirao u osminu finala prvog Grand Slam turnira sezone.
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez izgubljenog seta ostvario je pobjedu u 3. kolu Australian Opena te se plasirao u osminu finala prvog Grand Slam turnira sezone.

Čilić je sa 7:6 (4), 6:3, 7:6 (4) nakon dva i pol sata igre svladao Amerikanca Ryana Harrisona, 47. igrača svijeta, stigavši do šeste pobjede u njihovom sedmom međusobnom ogledu.
Prvi set je odlučen tie breakom, a u drugom setu je Čilić Amerikancu uzeo jednom servis i priveo ga kraju u svoju  korist. U trećem setu Čilić Harrisonu uzima odmah na početku servis, ali Amerikanac vraća servis za 3:3 i taj set odlazi u tie break koji dobiva najbolji hrvatski tenisač.

Čilić je u meču servirao 16 asova, a Amerikanac deset. Hrvatski je tenisač napravio više neforsiranih grešaka, 34, dok je Harrison napravio 24. No, Čilić je suparniku uzeo servis dvaput, a svoj je izgubio jednom. Čilić je u 29 izlazak na mrežu, osvojio 26 poena.

Sljedeći Čilićev protivnik bit će Španjolac Pablo Carreno Busta, koji je sa 7:6 (4), 4:6, 7:5, 7:5 bio bolji od Gillesa Mullera iz Luksemburga.

Rafael Nadal (Špa/1) - Damir Džumhur (BiH/28) 6:1, 6:3, 6:1
Nick Kyrgios (Aus/17) - Jo-Wilfried Tsonga (Fra/15) 7:6 (5), 4:6, 7:6 (6), 7:6 (5)
MARIN ČILIĆ (HRV/6) - Ryan Harrison (SAD) 7:6 (4), 6:3, 7:6 (4)