Antonia Ružić bez finala WTA turnira u Hobartu

16.01.2026.

08:23

Autor: I.L./HRT/Hina

Antonia Ružić
Antonia Ružić
Foto: Saulius Cirba / HTS

Hrvatska tenisačica Antonia Ružić nije se uspjela plasirati u finale WTA turnira u Hobartu.

Uspješnija od nje u polufinalu bila je Talijanka Elisabetta Cocciaretto sa 6-3, 6-2 za sat i 19 minuta igre.


Ružić je loše otvorila svoj prvi polufinalni dvoboj na WTA Touru u karijeri i izgubila prvi gem susreta na svom servisu. Kod zaostatka 2-4 još je jednom pokleknula na svom početnom udarcu, potom je uspjela vratiti jedan "break" zaostatka" samo da bi kod 3-5 još jednom izgubila servis za konačnih 3-6.


I u drugom se setu ponovio sličan scenarij, Cocciaretto je oduzela servis Ružić za 2-0, održavala prednost "breaka" do 5-2, a onda i zaključila dvoboj još jednim osvojenim gemom na početni udarac 22-godišnje Međimurke.

Čakovčanki slijedi nastup na Australian Openu gdje je u prvom kolu čeka susret protiv dvostruke pobjednice ovog turnira, Japanke Naomi Osake.

POLUFINALE:

Iva Jović (SAD/3) - Taylah Preston (AUS) 4-6, 6-4, 6-1

Elisabetta Cocciaretto (ITA) - ANTONIA RUŽIĆ (HRV) 6-3, 6-2

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!