23:05 / 22.04.2022.

Autor: A.M./Hina

Alcaraz bolji od Tsitsipasa

Teniska loptica

Teniska loptica

Foto: Pixabay / Ilustracija

Tenisači su na zemljanom ATP turniru u Barceloni tijekom petka imali dvostruki program te su odigrali mečeve trećeg kola i četvrtfinala.

Onaj najbolji je ostavljen za kraj, a sastali su se Grk Stefanos Tsitsipas, prvi nositelj i pobjednik prošlotjednog turnira u Monte Carlu te velika domaća i svjetska mlada zvijezda Carlos Alcaraz.


Pobijedio je 19-godišnji Alcaraz 6-4, 5-7, 6-2 iako je mogao sve ranije riješiti budući je propustio vodstvo 4-1 u drugom setu. Unatoč tome što se meč produžio španjolski tenisač je na kraju ipak slavio.


ATP Barcelona, 3. kolo:


Stefanos Tsitsipas (Grč/1) - Grigor Dimitrov (Bug/14) 6-1, 6-4

Carlos Alcaraz (Špa/5) - Jaume Munar (Špa) 6-3, 6-3

Cameron Norrie (VB/4) - Marton Fucsovics (Mađ) 7-5, 6-7(9), 6-4

Alex De Minaur (Aus/10) - Lloyd Harris (JAR) 6-0, predaja Harrisa

Diego Schwartzman (Arg/6) - Lorenzo Musetti (Ita) 6-4, 7-5

Felix Auger Aliassime (Kan/3) - Frances Tiafoe (SAD/13) 7-5, 6-4

Pablo Carreno Busta (Špa/8) - Lorenzo Sonego (Ita/11) 6-2, 5-7, 6-2

Casper Ruud (Nor/2) - Emil Ruusuvuori (Fin) 6-2, 6-2


Četvrtfinale:

Carlos Alcaraz (Špa/5) - Stefanos Tsitsipas (Grč/1) 6-4, 5-7, 6-2

Alex De Minaur (Aus/10) - Cameron Norrie (VB/4) 6-3, 5-7, 6-1

Diego Schwartzman (Arg/6) - Felix Auger Aliassime (Kan/3) 3-6, 6-2, 6-3

Pablo Carreno Busta (Špa/8) - Casper Ruud (Nor/2) 4-6, 7-6(8), 6-3


ATP Beograd, četvrtfinale:

Fabio Fognini (Ita/6) - Oscar Otte (Njem) 7-5, 6-4

Andrej Rubljov (2) - Taro Daniel (Jap) 6-3, 6-3


WTA Stuttgart, četvrtfinale:

Iga Swiatek (Polj/1) - Emma Raducanu (VB/8) 6-4, 6-4

Ljudmila Samsonova - Laura Siegemund (Njem) 7-5, 6-3

Arina Sabalenka (3) - Anett Kontaveit (Est/5) 6-4, 3-6, 6-1

Paula Badosa (Špa/2) - Ons Jabeur (Tun/7) 7-6(9), 1-6, 6-3


WTA Istanbul, četvrtfinale:

Julija Putinceva (Kaz) - Ajla Tomljanovic (Aus/6) 5-7, 6-2, 6-4

Anastasija Potapova - Sara Sorribes (Špa/7) 6-2, 6-2

Veronika Kudermetova (3) - Anna Bondar (Mađ) 7-6(9), 7-6(3)

Sorana Cirstea (Rum/2) - Julia Grabher (Aut) 7-5, 6-1

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!