Iranski igrači ostavili su rukom pisanu poruku u svlačionici nakon što su u nedjelju odigrali 0-0 s Belgijom, zahvalivši Los Angelesu na "gostoprimstvu", unatoč teškim uvjetima s kojima se reprezentacija suočava na Svjetskom prvenstvu.
22.06.2026.
15:36
Autor: M.Z./HRT/Hina
Iranski igrači ostavili su rukom pisanu poruku u svlačionici nakon što su u nedjelju odigrali 0-0 s Belgijom, zahvalivši Los Angelesu na "gostoprimstvu", unatoč teškim uvjetima s kojima se reprezentacija suočava na Svjetskom prvenstvu.
Usred sukoba na Bliskom istoku, Iran se suočio s neviđenim ograničenjima za svoja dva susreta skupine G u Inglewoodu.
Morali su putovati iz svog baznog kampa u Meksiku u Sjedinjene Države manje od dana prije početka utakmica i vratiti se odmah nakon utakmica.
Nakon početnog neriješenog rezultata 2-2 s Novim Zelandom, izbornik Amir Ghalenoei rekao je da je Iran bio "najugnjetavanija" reprezentacija na Svjetskom prvenstvu.
Na konferenciji za novinare nakon utakmice u nedjelju, Ghalenoei je dodao da su rat u Iranu i vizna ograničenja značili da je momčad "na ovo Svjetsko prvenstvo stigla u najgorem zamislivom mogućem stanju".
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora