Polufinalni je dan na Europskom rukometnom prvenstvu.
30.01.2026.
09:57
Autor: I.L./HRT
Polufinalni je dan na Europskom rukometnom prvenstvu.
U prvom polufinalu u Herningu u 17.45 igrat će Hrvatska i Njemačka, a od 20.30 slijedi dvoboj Danske i Islanda.
Iz dvorane u kojoj će se Hrvatska boriti za finale, javio se Viki Ivanović.
- Vjerujemo da će naši reprezentativci, nadamo se smoći snage odraditi još jednu veliku predstavu jer zaista su na ovom Europskom prvenstvu sjajni. Umor uzima svoj danak, ozljede uzimaju svoj danak. Ovo je treća utakmica u četiri dana, jučer su veliki dio dana proveli naši igrači na putu pa su onda prebačeni još u Silkeborg da imaju dodatnih 40 km u jednom smjeru i izbornik Sigurdsson i igrači su otvoreno kritizirali EHF i onoga tko je radio raspored za ovo natjecanje jer s druge strane Njemačka i Danska su imale dva baš onako prava dana odmora. No bilo kako bilo, nadamo se finalu, nadamo se još jednoj dobroj predstavi naših igrača.
Za hrvatsku rukometnu reprezentaciju to je 20. polufinale velikih natjecanja te 10. polufinale europskih prvenstva.
Njemačka je posljednju medalju na europskim prvenstvima osvojila prije deset godina. Bila je to zlatna medalja, a vodio ih je naš današnji izbornik. Hrvatska je bila brončana te godine.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora