17:37 / 20.01.2021.

Autor: I.Ž.K./Hina

Uvjerljiva pobjeda Slovenije na otvaranju drugog kruga SP-a

U 1. kolu skupine IV SP-a u rukometu Slovenija je nadigrala selekciju Sjeverne Makedonije s 31:21.
Rukometaši Slovenije pobijedili su u dvoboju 1. kola IV skupine drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu selekciju Sjeverne Makedonije s 31:21 (15:10).

Slovenci su ostali u igri za četvrtfinale jer su bez problema dobili Makedonce, koji su uoči samoga početka prvenstva upali kao zamjena za Češku. U pobjedničkim redovima prvi strijelac bio je Dragan Gajić sa sedam golova, a istaknuo se i sjajni vratar Urban Lesjak sa 17 obrana. Makedonce je predvodio veteran Kiro Lazarov sa šest pogodaka.

Slovenija sada ima četiri boda, kao i vodeća Švedska, koja ima utakmicu manje, dok je Sjeverna Makedonija bez bodova i bez šanse za četvrtinale.

Hrvatska će, ako bude među prve dvije momčadi II skupine u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine.

U utakmici skupine III Švicarska je u uzbudljivoj završnici svladala Island 20:18 (10:9). Schmid je postigao šest pogodaka za Švicarsku, a Gudmunsson četiri za Island.

U ovoj skupini vode Portugal i Francuska sa po četiri boda, Island, Norveška i Švicarska imaju po dva, a Alžir je posljednji bez bodova. Island i Švicarska imaju utakmicu više.