Odličan test uoči Pariza: Uvjerljiva pobjeda rukometaša protiv Egipta

06.07.2024.

19:01

Autor: I.Ž.K./HRT/HRS

Dvoboj Hrvatske i Egipta
Dvoboj Hrvatske i Egipta
Foto: Jozo Cabraja / kolektiff

U prvoj pripremnoj utakmici za Olimpijske igre u Parizu odigranoj u fantastičnom ambijentu varaždinske Arene, hrvatska muška rukometna reprezentacija upisala je uvjerljivu pobjedu protiv Egipta 36:29 (18:14).

Nakon nepuna dva tjedna teških i iscrpljujućih priprema u Prelogu, hrvatski rukometaši pod vodstvom izbornika Dagura Sigurdssona slavili su protiv Egipta pokazavši da su spremni za veliki izazov na Olimpijskim igrama koje počinju 26. srpnja. 

Izbornik Sigurdsson odlučio je na tribine poslati Filipa Ivića, Josipa Šarca, Ivana Pavlovića i Matea Maraša, pa se u zapisniku se tako našlo 17 igrača.

Hrvatska je vodila praktički od početka do kraja, a nakon što su prvi dio dobili s 18:14, u drugom dijelu je ta prednost narasla na respektabilnih sedam razlike.

Najefikasniji u našim redovima bio je Mario Šoštarić s osam pogodaka iz isto toliko pokušaja, a po pet su dali Ivan Martinović i Marin Jelinić. Kod Egipćana najbolji su bili Seif ElDeraa i Omar Yahia sa po pet pogodaka.

Hrvatski rukometaši u nedjelju nakon jutarnjeg treninga završavaju s pripremama u Prelogu. Igrači će potom dobiti nekoliko slobodnih dana, a 11. srpnja zakazno je novo okupljanje u Opatiji i završna faza priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!