20:19 / 14.01.2018.

Autor: HRT

Šveđani svladali Srbe i upisali prvu pobjedu u Splitu

Srbija - Švedska (Slavko Midzor/PIXSELL)

Šveđani su upisali prvu pobjedu, a Srbi drugi poraz te sada imaju samo teoretske šanse za prolazak.
U prvom dvoboju 2. kola A skupine EURA u Splitu su rukometaši Švedske pobijedili Srbiju 30:25 (16:10).

Šveđani su upisali prvu pobjedu, a Srbi drugi poraz te sada imaju samo teoretske šanse za prolazak. Unatoč konačnih +5 za Šveđane, Srbi su sedam minuta prije kraja kod rezultata 23:22 za Šveđane promašili čistu kontru za izjednačenje, a potom su primili tri gola.

Skandinavci su 9. minuti stigli do vodstva 8:3, a sve do sredine drugog dijela stalno su imali prednost od četiri-pet golova.

Švedsku, četverostrukog prvaka Europe, do pobjede su predvodili Albin Lagergren s pet golova, dok su po četiri postigli Johan Jakobsson, Niclas Ekberg i Lukas Nilsson. Sjajnu predstavu pružio je i švedski vratar Mikael Appelgren koji je meč završio s 19 obrana. U selekciji Srbije istaknuo se Nemanja Ilić s pet golova, dok je Petar Nenadić postigao četiri pogotka.

U drugoj utakmici ove skupine Hrvatska je pobijedila Island 29:22.

HRVATSKA - Island 29:22 (14:13)
Švedska - Srbija 30:25 (16:10)