Edo Pezzi i Đorđe Ivković su u Studiju 4 s Petrom Vlahovom uoči dočeka srebrnih hrvatskih rukometaša prokomentirali veliki uspjeh na Svjetskom prvenstvu.
03.02.2025.
13:39
Autor: A.M./HRT
Edo Pezzi i Đorđe Ivković su u Studiju 4 s Petrom Vlahovom uoči dočeka srebrnih hrvatskih rukometaša prokomentirali veliki uspjeh na Svjetskom prvenstvu.
- Sigurdsson je je znao to zamiješati, u pravom trenutku izabrati prave igrače. Bitno je da ostaje, a znate zašto ostaje? On je vjerojatno prepoznao da ovdje ima baze, da ima potencijala, bez obzira koliko mi u to sumnjali, kaže Ivković.
Danska je druga dimenzija, ali naše srebro je podvig...
- Ovo što je napravila reprezentacija je čudo. Šest puta je u prilogu rečeno "nažalost", kako nažalost? Na sreću! Mala Hrvatska je u vrhu svijeta u nogometu, vaterpolu i rukometu. Mi jednom moramo početi gledati drukčije, gledao sam izbornika Jakobsena u razgovoru za neku našu TV-postaju, pitali su ga o Kuzmanoviću, a on je počeo pričati o svom golmanu Emilu Nielsenu, cijelo vrijeme je govorio o njemu, nije uopće odgovorio na pitanje, Kad ćemo se okrenuti našima, koji su bili junaci? Onda taj Sigurdsson. Znate da ja stalno govorim da sam protiv stranih trenera? I sad sam, ali ne protiv pravih trenera. Da dođe jedan Ancelotti, onda ću biti za njega. No kad dolaze neki učiti se i uzeti nam ovo malo para što imamo, onda sam protiv takvih. Napravio je Islanđanin čudo nakon Olimpijskih igara, gdje se nije proslavio. Sada se pitamo, odtkud ti igrači? Te Igrače nije stvorio Sigurdsson, nego naši treneri po malim klubovima. To je naša baza, dajte malo bolju infrastrukturu tim malim klubovima, nagradite ih. Ovi momci su napravili više od čuda, oni su se dvaput vraćali iz ponora, sjajno, smatrao Pezzi.
Više pogledajte u videu!
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora