Nakon sjajne prošle sezone, dvostruke krune, ali i plasmana u nokaut-fazu Lige prvakinja, rukometašice Podravka Vegate ovog vikenda kreću u još jedan europski izazov. Počinje nova sezona Lige prvakinja. U subotu u Koprivnicu stiže norveška Sola.
04.09.2025.
Zadnja izmjena 20:49
Autor: Goran Damjanić/Sport/B.G./HRT
Nakon sjajne prošle sezone, dvostruke krune, ali i plasmana u nokaut-fazu Lige prvakinja, rukometašice Podravka Vegate ovog vikenda kreću u još jedan europski izazov. Počinje nova sezona Lige prvakinja. U subotu u Koprivnicu stiže norveška Sola.
Ulazi se snažno u duele na posljednjem brušenju forme. Jer u subotu će biti upravo tako; skandinavski čvrsto i uz mnogo trčanja. Svjesne su djevojke da dolaze doprvakinje Norveške, zemlje svjetskih rukometnih viceprvakinja.
- To je jako dobra ekipa, igraju brzi i atraktivan rukomet, bit će bitno vraćanje u obranu da spriječimo njihove polukontrre i kontre. da spriječimo brzu igrau. nada mse da ćemo pružit dobru igru i vidjet ćemo kako će utakmica na kraju završit, kaže Lucija Bešen
- Kao svaka norveška ekipa očekujemo puno trčanja. mislim da su najubijitije na krilima i golmanima. morat ćemo analizirat svaku igračicu zasebno da vidimo gdje prijeti najveća opasnost, dodala je njezina suigračica, Tina Barišić.
Nakon što je prošle sezone preuzeo klupu Podravke, Ivica Obrvan osvojio je dvostruku krunu te izborio plasman među 12 najboljih u Europi. U nokaut fazi pao je i francuski Brest, no u uzvratu u Bretaniji plus 8 za Francuskinje značilo je oproštaj od Europe. Može li se ove godine dogurati malo više protiv ekipa s kudikamo većim proračunom?
- Svaka ekipa poput Podravke koja takvim ekipama uspije okidat bodove takvim ekipama treba to cijenit kao ogroman uspjeh, mi smo lani osvojili 11 bodova, izguvili smo 5 utakmioca s 1 golom, kaže Obrvan.
Teška ozljeda Mije Brkić uzdrmala je sve u klubu jer iskusna je Zagrepčanka izgubljena za cijelu sezonu. Klare Birtić neće biti još najmanje 2 mjeseca, dok Katarina Pandža polako ulazi u puni trenažni proces.
- Sve te probleme trebamo stavit iza nas, pronaći untarnje rezerve od igračica koje su prošle godine imale manju minutažu i mislim da bi to moglo biti dovoljno da startamo pobjedom, zaključuje Obrvan.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora