Premijerna pobjeda Sesveta u Europskoj ligi

29.10.2024.

20:41

Autor: A.M./HRT/Hina

 Ivan Dumenčić, Jan Uzek
Ivan Dumenčić, Jan Uzek
Foto: Ronald Goršić / CROPIX

U susretu četvrtog kola skupine G rukometaši Sesveta pobijedili su češku Karvinu sa 38-23, ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Nakon tri poraza, rukometaši Sesveta su tako dočekali i premijernu pobjedu u Europskoj ligi, u dvorani u Jelkovcu uvjerljivo su porazili Karvinu s 38-23 uzvrativši joj za prošlotjedni poraz u Češkoj (29-32).


Gosti su bolje otvorili susret, no Sesvete su sredinom prvog dijela okrenule rezultat i do kraja susreta više nisu ispuštale prednost. Na poluvremenu je bilo +4 (17-13), no momčad koju vodi Igor Vori je drugi dio dobila sa čak 11 razlike za konačnih 15 razlike.


Sesvete su do slavlja predvodili Josip Tomić sa sedam, Zlatko Raužan i Davor Gavrić sa po šest golova, dok je Filip Perić imao čak 15 obrana. Na češkoj strani najefikasniji su bili Dominik Solak s pet i Jan Uzek s četiri boda.


U drugom susretu iz ove skupine Flensburg-Handewitt je na gostovanju pobijedio Tatabanyju sa 39-29 upisavši i četvrtu pobjedu u skupini.


Goste je predvodio Norvežanin August Baskar Pedersen sa 12 golova, dok je u domaćim redovima najefikasniji bio Španjolac Ignacio Plaza Jimenez sa sedam golova. Mateo Maraš je dodao tri gola.


Na ljestvici vodi Flensburg sa osam bodova, Tatabanya ima četiri, a Sesvete i Karvina po dva boda.


U idućem kolu, 19. studenog Sesvete će ugostiti Flensburg.


SKUPINA G:

SESVETE - Karvina 38-23 (17-13)

Tatabanya - Flensburg 29-39 (15-21)


LJESTVICA:

1. Flensburg-Handewitt 4 4 0 0 166-11 8

2. Tatabanya 4 2 0 1 115-137 4

3. MRK Sesvete 4 1 0 3 119-128 2

4. HCB Karvina 4 1 0 3 113-136 2

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!