20:21 / 25.01.2021.

Autor: HRT

Katar si otvorio put prema četvrtfinalu

S dvoboja Katar - Argentina

Katar je pobijedio Argentinu s 26:25 (12:13) u skupini 2 drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu. To znači da Hrvatska može izboriti četvrtfinale. Za to joj je potrebna pobjeda protiv Danske. Utakmica je na rasporedu u 20.30. Danskoj je rezultat nebitan jer je četvrtfinale i prvo mjesto u skupini izborila prije.

Argentinci su bolje otvorili susret, nakon deset minuta vodili su 5:3. U 13. minuti prednost su povećali na pet golova, 8:3, a sredinom prvog dijela i na +6, 9:3. Katar nema odgovor na agresivne Argentince, koji odlaze na +7, 11:4. Još loših vijesti za Katar, iz igre je izašao iskusni vratar Šarić zbog problema s ramenom.

Uspio je Katar unatoč svim problemima serijom od 4-0 do kraja prvog dijela doći do samo jednog gola zaostatka, 12:13.

Katar je izjednačio na otvaranju drugog dijela, 13:13, no s dva gola zaredom Argentina uskoro odlazi na +2, 15:13. Nastavila je seriju do prednosti 19:15. Vraća se Katar u 41. minuti na -2, 17:19. Iz drugog pokušaja zaredom Katar uspjeva doći do minimalnog zaostatka, 18:19. U 48. minuti novo izjednačenje, 20:20. U zadnjih deset minuta Katar dolazi do prvog vodstva na utakmici, 21:20. U 54. minuti Katar vodi dva razlike, 23:21, a dvije minute do kraja susreta ima +2, 25:23. U zadnjoj sekundi katarski vratar Abidi je obranio udarac Simoneta s deset metara.

Kod Katara su najbolji bili naturalizirani Kubanci Frankis (8) i Capote (6), a kod Argentine Pizzaro (7).

Hrvatska je mogla proći u nokaut fazu samo ako Katar pobijedi Argentinu i uz moguća dva boda protiv Danske koja je već osigurala nastup u četvrtfinalu. Katar nije bio bez motiva u utakmici s Argentincima, jer im pobjeda uz eventualno slavlje Danske protiv Hrvatske donosi četvrtfinale.

Katar je sebi omogućio prolazak u četvrtfinale, ako Hrvatska izgubi od Danske, dok Argentina prolazi samo ako dvoboj Hrvatska - Danska završi neriješeno.

Hrvatska će, ako danas prođe, u četvrtfinalu igrati protiv Švedske.