Norveška i Danska u finalu Europskog prvenstva rukometašica

18.11.2022.

22:22

Autor: K.L./Hina

Norveške rukometašice

Norveške rukometašice

Foto: Borut Zivulovic / REUTERS

U finalu Europskog prvenstva za rukometašice u Ljubljani igrat će Norveška i Danska.

Dankinje su s 27-24 svladale Cnu Goru, a branitelj naslova Norveška bila je bolja od Francuske s 28-20.


Europske i svjetske Norvežanke su na dominantan način došle do 14. medalje na zadnjih 16 velikih međunarodnih natjecanja na kojima su nastupale. Olimpijske prvakinje Francuskinje potpuno su se raspale u drugom dijelu koje su izgubile s 9-16.

Norvežanke su predvodile Nora Mork s osam i Stine Oftedal sa sedam golova, dok su kod poraženih prednjačile Grace Zaadi Deuna s pet i Chloe Valentini sa četiri gola.


Norvežanke će u nedjeljnom finalu tražiti svoj deveti europski naslov, dok Dankinje nisu bile u finalu skoro 18 godina.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!