Nijemci lako do pobjede pred rekordnim brojem gledatelja

10.01.2024.

22:46

Autor: I.L./HRT/Hina

Njemačka - Švicarska, Timo Kastening
Njemačka - Švicarska, Timo Kastening
Foto: Wolfgang Rattay / REUTERS

Njemačka rukometna reprezentacija s uvjerljivih je 27-14 (13-8) svladala Švicarsku na otvaranju Europskog prvenstva koje je obilježio rekordan broj gledatelja na jednoj rukometnoj utakmici.

Na nogometnoj Merkur-Spiel Areni u Düsseldorfu našlo se 53.586 gledatelja.  

 

Domaća reprezentacija nije razočarala svoje brojne navijače i lakoćom je svladala Švicarsku koja je kakav-takav otpor pružala do 38. minute, kad je još uvijek bila u zaostatku od pet pogodaka (15-10). No, Švicarci su u sljedećih 15 minuta ostali bez pogotka, a primili su ih sedam za 22-10.


Juri Knorr je sa šest pogodaka bio najbolji strijelac utakmice, a po tri pogotka za Njemačku postigli su Justus Fischer i Julian Koster. Najbolji strijelac Švicaraca je s četiri pogotka bio Lenny Rubin.

Njemačka - Švicarska, Sebastian Heymann

Njemačka - Švicarska, Sebastian Heymann

Foto: Wolfgang Rattay / REUTERS

U prvoj utakmici 1. kola u skupini A Francuska je s 39-29 bila bolja od Sjeverne Makedonije.

U četvrtak je na rasporedu šest utakmica u skupinama D, E i F.

Hrvatska reprezentacija će prvu utakmicu u skupini B, u kojoj će joj suparnik biti Španjolska, odigrati u petak, s početkom u 20.30 sati, u SAP Areni u Mannheimu.

EP rukometaša - 1. kolo

SKUPINA A

Njemačka - Švicarska 27-14

Francuska - Sj. Makedonija 39-29

Ljestvica:

1. Njemačka 1 1 0 0 27-14 2

2. Francuska 1 1 0 0 39-29 2

3. Sj. Makedonija 1 0 0 1 29-39 0

4. Švicarska 1 0 0 1 14-27 0

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!