Mladi rukometaši Zagreba po Final 4 juniorske Lige prvaka

15.04.2025.

14:40

Autor: I.Ž.K./HRT/HRS

Ilustracija
Ilustracija
Foto: Dziurek / Shutterstock

Po uzoru na neke druge sportove Europska rukometna federacija (EHF) odlučila je uvesti juniorsku rukometnu Ligu prvaka.

Tijekom utorka i srijede tako se igraju četiri kvalifikacijska turnira čiji će pobjednici steći pravo nastupa na "malom" FINAL 4 turniru u Kölnu, kao predigra nastupu seniora. U natjecanju sudjeluju igrači mlađi od 18 godina (rođeni nakon 1. srpnja 2006. godine).

U kvalifikacijama sudjeluje 16 momčadi, među kojima je i naš Zagreb. Ždrijeb ga je smjestio na turnir koji se igra u Veszpremu, a na njemu osim domaćina i Zagreba, još sudjeluju Pick Szeged i Vojvodina.

Zagrebaši će u polufinalu od 15.30 igrati protiv Pick Szegeda, a od 18 sati sastaju se Veszprem i Vojvodina. Pobjednici će u srijedu odlučiti tko ide u Köln na završni turnir.

"Odlična prilika da prezentiramo naš omladinski pogon"


- Naša je želja da se pokažemo u dobrom svjetlu, da odigramo kvalitetan rukomet i da prezentiramo klub na pravi način. Dolazimo u pomlađenom sastavu i mislim da je ovo sjajna prilika za naše juniore da iskuse rukomet na vrhunskoj razini. Što se tiče naših suparnika, moram reći da su nam pomalo i nepoznanica. Obzirom na dobno ograničenje koje je EHF stavio, uspjeli smo doći do nekoliko snimaka, ali ne znamo u kojem će sastavu druge ekipe doći. Naša ekipa po prvi put nastupa u ovakvom sastavu, budući da smo se odlučili doći s igračima iz više generacija. Svakako ćemo dati sve od sebe i nadati se da pritom možemo ostaviti dobar dojam i uz malo sreće polučiti i dobar rezultat. Obzirom na povijest i bogatu tradiciju našeg kluba, ovo je odlična prilika da prezentiramo naš omladinski pogon koji je već godinama na visokom nivou. Veselimo se nastupu u Veszpremu i sudjelovanju u juniorskoj Ligi prvaka, rekao je trener Zagreba Tin Budi, a prenosi službena stranica HRS-a.

EHF FINAL 4 seniora na rasporedu je 14. i 15. lipnja u Kölnu. Sudionici će biti poznati nakon četvrtfinalnih susreta u kojima se sastaju Magdeburg - Veszprem, Nantes- Sporting, Pick Szeged - Barcelona i Füchse Berlin - Aaalborg.

Prve utakmice su 23. i 24 travnja, a uzvrati su 30. travnja i 1. svibnja. 

Skupine Lige prvaka mladih:


Skupina A (Veszprem):

Polufinale: Zagreb – Szeged, Veszprem – Vojvodina

Skupina B (Barcelona):

Polufinale: Barcelona – Nantes i PSG – Sporting

Skupina C (Berlin):

Polufinale: Füchse Berlin– Sävehof, GOG – Magdeburg

Skupina D (Bukurešt):

Polufinale: Dinamo – Wisla, Kielce – Pelister Eurofarm

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!