22:40 / 17.01.2018.

Autor: HRT

EP: Slovenci preko Crne Gore do drugog kruga u Varaždinu

Crna Gora - Slovenija. Vid Kavtičnik (Dalibor Urukalovic/PIXSELL)

Rukometaši Slovenije ipak su nastupili u srijedu u Zagrebu i u posljednjem kolu skupine C pobijedili Crnu Goru 28:19.
Iako su zaprijetili napuštanjem Europskog prvenstva jer su u prva dva kola grubo oštećeni sudačkim pogreškama, rukometaši Slovenije ipak su nastupili u srijedu u Zagrebu u posljednjem kolu skupine C te su protiv Crne Gore slavili 28:19  (14:13).

Raspored i ljestvice drugoga kruga Europskog prvenstva

U izjednačenom prvom poluvremenu nitko nije imao više od dva gola prednosti, a na odmor su Slovenci otišli s minimalnim vodstvom 14:13.

Slovenija je nakon pet minuta nastavka otišla na tri gola prednosti, a u 44. minuti imala je pet pogodaka viška (21:16). Time su Slovenci prelomili utakmicu i na kraju su, uz podršku s tribina predsjednika države Boruta Pahora, uvjerljivo slavili 28:19.
Kod Slovenije najučinkovitiji je bio Gašper Marguč sa 6 golova, a Marko Bezjak dodao je 5. U redovima Crne Gore Vasko Ševaljević zabio je 6 pogodaka.

Prethodno su rukometaši Njemačke protiv Makedonije odigrali 25:25 (12:11)
i tako su Makedonci osvojili prvo mjesto u skupini te u drugi krug prenose tri boda, Nijemci dva, a Slovenci jedan bod. Oni će u drugom krugu tvoriti skupinu s ekipama Španjolske, Danske i Češke, koje su prenijele po dva boda.

Treba napomenuti da je Slovenija uoči zadnjeg kola zaprijetila napuštanjem EP-a nakon što je, po njezinom mišljenju, grubo oštećena u svoja prva dva nastupa na EP, u 24:25 porazu od Makedonije, a posebice u 25:25 remiju protiv Njemačke. No, Slovenski rukometni savez je na sastanku održanom u srijedu u Zagrebu odlučio kako će njihova reprezentacija nastaviti s natjecanjem jer bi u slučaju demonstrativnog napuštanja EP-a posljedice bile preteške, odnosno EHF bi vjerojatno na neko vrijeme zabranio svim slovenskim reprezentacijama sudjelovanje u svim natjecanjima koje se organiziraju pod okriljem EHF-a.