20:40 / 17.01.2018.

Autor: HRT

EP: Makedonci iznenađujuće osvojili skupinu u Zagrebu

Njemačka - Makedonija (Dalibor Urukalovic/PIXSELL)

Favorizirani Nijemci su ostali na drugome mjestu, ali je upitno koliko će bodova prenijeti u drugi krug.
U susretu posljednjega kola skupine C Europskog prvenstva u Zagrebu rukometaši Njemačke protiv Makedonije odigrali su 25:25 (12:11). Makedonci su osvojili prvo mjesto u skupini te u drugi krug prenose tri boda.

Raspored i ljestvice drugoga kruga Europskog prvenstva

Favorizirani Nijemci, branitelji naslova europskih prvaka, ostali su na drugome mjestu, a u nastavak natjecanja prenose samo dva boda, koje su osvojili odigravši neriješeno sa Slovenijom i danas Makedonijom.

Makedonci su odlično krenuli te su nakon 13 i pol minuta vodili 6:3. No, onda su branitelji naslova europskog prvaka u šest i pol minuta, zahvaljujući Wienceku i Weinholdu, napravili seriju 7-1 i poveli 10:7. Makedonski rukometaši su se izvukli iz "crne rupe" i na poluvrijeme su otišli s golom minusa (11:12).

Između 38. i 42. minute Makedonija je odmakla na tri pogotka razlike (19:16), ali Nijemci su vratili utakmicu u egal. Ipak, 12 sekundi prije kraja susreta makedonski pivot Stoilov imao je zicera, ali je njegov udarac obranio Silvio Heinevetter i tako je spasio Njemačku od poraza.

Kod Makedonije Filip Taleski zabio je 6, a Dejan Manaskov i Kiro Lazarov po 5 golova. Njemačku je predvodio Steffen Weinhold s 8 pogodaka, a Uwe Gensheimer dodao je 5.

U drugome susretu ove skupine Slovenija je pobijedila Crnu Goru 28:19 (14:13) i osigurala tako nastavak natjecanja. Zbog nezadovoljstva suđenjem Slovenci su bili spremni i napustiti prvenstvo, no ipak su odlučili ostati. U drugi krug prenose samo bod koji su osvojili protiv Nijemaca.