21:31 / 26.03.2018.

Autor: A.M.

EHF kup: Nexe protiv Göppingena propustio osigurati četvrtfinale

U utakmici s prošlogodišnjim pobjednikom Kupa EHF-a, njemačkim Göppingenom, rukometaši Nexea poraženi su s 24:27.
U utakmici s prošlogodišnjim pobjednikom Kupa EHF-a, njemačkim Göppingenom, rukometaši Nexea poraženi su u četvrtom kolu tog natjecanja na svom parketu s 24:27.

Našičani su usprkos porazu praktički osigurali povijesni plasman u četvrtfinale Kupa EHF-a, za što će im biti dovoljan bod u posljednjem kolu  protiv finskog Cocksa, koji je izgubio sve izglede, a i uz poraz bi, ovisno o drugim rezultatima, mogli dalje.  Danas su pak igrači iz Našica ponovno pokazali, kao i u prvoj utakmici s ovim suparnikom, da se mogu nositi s najjačim momčadima.

Nijemci su pobjedom zadržali stopostotni učinak u skupini C. Počeli su odlično, poveli 4:10 na startu utakmice, a bili su nadmoćni i u prvom dijelu drugopg poluvremena. No domaćini su im zadali dosta glavobolje vrativši se nakon zaostatka 17:23 u 50. minuti nizom 4-0 na samo dva gola minusa. Ipak, više od toga nisu mogli, pa pobjeda gostiju nije bila ugrožena.
U momčadi Nexea najbolji je bio Saša Barišić Jaman s devet golova, a Göppingen je sa šest pogodaka predvodio Marcel Schiller.