22:23 / 18.02.2018.

Autor: A.M./HRT

EHF kup: Nexe protiv finskog prvaka do prve pobjede

EHF kup, Nexe - Cocks: Patrik Leban i Viktar Zaitsau (Foto: Davor Javorović/PIXSELL)

U drugom susretu skupine C EHF kupa rukometaši Nexea pobijedili su na domaćem parketu finskog prvaka Cocks sa 31:24 (16:16).

Nexe je teško došao do pobjede, većim dijelom prvog poluvremena gosti su vodili, a u prvih 10-ak minuta nastavka momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. No tada je Saša Barišić Jaman zabio za 22:20, a sulijedila su još četiri pogotka domaćina za 26:20, što je prelomilo utakmicu.

Našičane je predvodio Saša Barišić Jaman s devet pogodaka, a Marko Buvinić dodao je osam. Kod finske momčadi Rönnberg i Tamminen zabili su po četiri gola.

Ovom pobjedom Našičani su stigli do prva dva boda te drže drugo mjesto skupine C. Idući susret igraju u Kopru 24. veljače.