"Drago mi je što nije splasnula euforija, podržite i Zagreb protiv Kolstada"

18.02.2025.

17:04

Autor: Sportske minute/HRT/I.L.

Damir Bičanić
Damir Bičanić
Foto: Sportske minute / HTV

Bivši hrvatski rukometni reprezentativac, danas sportski direktor RK Zagreba Damir Bičanić bio je gost u Sportskim minutama Vikija Ivanovića. 

Za početak se osvrnuo na naslov viceprvaka svijeta i izbornika Dagura Sigurdssona


- Fenomenalan rezultat. Dečki su odigrali prekrasno prvenstvo, iznad naših i iznad možda i svojih očekivanja. Srebrna medalja je fenomenalan uspjeh. S odmakom, najveći uspjeh su mladi i djeca koji su krenuli opet na rukomet i pridonijet će masovnosti koja će donijeti nove Duvnjake, Metličiće, Baliće, Lackoviće... Pokazatelj da je izbornik odradio dobar posao jest da nijedan igrač nije podbacio, odnosno svi su bili na maksimumu i možda odigrali preko toga. Odigrali su vrhunske utakmice i turnir. Kako je to uspio? To je tajna njega i njegova stožera. Njegov je plan bio boravak u Karlovcu tijekom prvenstva, kada se treniralo, koliko se treniralo, on je birao igrače... Uspio je u tome da se euforija i pritisak osjete samo na terenu, a ne tijekom cijelog dana. 


Zvonimir Srna, Luka Lovre Klarica, Filip Glavaš i Ivano Pavlović branili su boje Zagreba na Svjetskom prvenstvu. 


- Žao mi je što i Matej Mandić nije bio s njima jer je to zaslužio. Tko zna, možda bi on dao još nešto više. Nije smio braniti s maskom, takvo je pravilo. Sad je odlično, odlično je branio protiv Pick Szegeda. Kroz razgovor s njim vidim da će se vratiti još jači. Nadam se da će imati prilike, nadam se da će Matej i dečki osvojiti još medalja za Hrvatsku. 


Za Srnu kaže da je igrač s najvećim srcem: - Toliku emociju ima, ne samo prema dresu reprezentacije već i Zagreba. Gleda drugačije na sport, na rukomet, i to se vidi prilikom svakog pokreta. Odigrao je prvenstvo jako zrelo i mislim da je bio jedan od najbitnijih kotačića na putu do srebra. Posebno je kraj prvenstva odradio besprijekorno. Kod sve četvorice nije splasnula euforija i nisu se ispraznili, došli su puni želje i spremni da za Zagreb nastave raditi ono što su za reprezentaciju. 


Srna na kraju sezone odlazite u francuski Montpellier, a Zagreb će napustiti i Glavaš. 


- I Filip je odigrao maestralni turnir. Svaku utakmicu besprijekorno, u obrani je imao nekoliko ključnih poteza. Izborio se za minutažu i to je opravdao. Kao klub ne možemo konkurirati ponudama izvana. Problem je financiranje. Postoje pomaci, ali ta sredstva koja dobijemo od Vlade i Zagreba, naravno, pomažu klubu, ali ne možemo ih koristiti za prvu ekipu. Treba omogućiti sportu da ovakve medalje nisu slučajnost. Imamo materijal i igrače, ali moramo ih što dulje zadržati.

U srijedu u 18.45 rukometaši Zagreba u sklopu 12. kola Lige prvaka ugostit će jaki norveški Kolstad Handball.


- Nadamo se punoj Areni protiv Kolstada. Potrebne su nam dvije pobjede kako bi prošli dalje u Ligi prvaka. Pozivam navijače da napune dvoranu i pomognu dečkima da pobijedimo Kolstad. Pavlović je ozlijeđen, ali svi ostali su zdravi i spremni. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!