16:40 / 08.12.2020.

Autor: HRT/Hina

Čudesna Hrvatska upisala i treću pobjedu, pala je i Srbija!

Hrvatska rukometna reprezentacija u trećem je kolu skupine C Europskog prvenstva u Danskoj upisala i treću pobjedu na natjecanju svladavši Srbiju 25:24.
Hrvatske rukometašice su u napetoj završnici svladale reprezentaciju Srbije sa 25-24 (14-14) te s tri pobjede osvojile prvo mjesto u skupini C prvog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Danskoj pa će u drugom krugu krenuti s maksimalna četiri boda. ➡️ Izbornik rukometašica: Što drugo reći nego - Skidam kapu curama!

Dora Krsnik je sa šest pogodaka bila najbolji strijelac hrvatske reprezentacije. Ćamila Mičijević postigla je pet pogodaka, a Larissa Kalaus četiri. Triput je mrežu zatresla Josipa Mamić. Tea Pijević je imala sedam obrana.
Kod Srbije je sa pet pogodaka najefikasnija bila Katarina Krpež Šlezak.

U početnih pet minuta igralo se gol za gol, da bi hrvatske rukometašice serijom od tri pogotka prvi put došle do dva prednosti od dva gola u 9. minuti (6-4). Tu su prednost izabranice Nenada Šoštarića držale do 15. minute (8-6), ponajviše zahvaljujući nezaustavljivoj Ćamili Mičijević koja je sa vanjskih pozicija postigla tri pogotka, te sjajnoj vratarici Tei Pijević koja je sakupila šest obrana.

No, uslijedilo je iznimno loših deset minuta u igri hrvatske reprezentacije, a najviše je problema bilo u napadu s presporim i nedovoljno preciznim akcijama. Srpske rukometašice su u tom razdoblju postigle čak sedam pogodaka, a primile samo jedan, pa su u 24. minuti povele sa 13-9.

U 25. minuti je Hrvatska ostala bez Andree Šimare kojoj su nakon pregledavanje snimke danske sutkinje pokazale izravan crveni karton zbog nenamjernog udarca podlakticom u lice Jelene Lavko. No, to isključenje kao da je pozitivno utjecalo na Šoštarićevu ekipu pa su do kraja poluvremena hrvatske rukometašice u četiri minute uspjele postići četiri pogotka, a primiti samo jedan i na odmor otići s izjednačenim rezultatom (14-14).

U drugo poluvrijeme je Šoštarić ušao sa Stelom Posavec na srednjem vanjskom, što je dalo rezultata, jer je vižljasta rukometašica Lokomotive ubrzala igru hrvatske reprezentacije, razigravala, a i dvaput se upisala među strijelce. Tako je nakon prvih osam minuta igre u drugom poluvremenu Hrvatska imala dva pogotka prednosti (19-17).

No, s tri gola u sljedeće dvije minute Srbija je u 41. minuti (20-19) prvi put došla do vodstva u drugom poluvremenu. U 45. minuti Srpkinje su došle i do dva pogotka prednosti (23-21), ali su pogocima Larisse Kalaus i Ćamile Mičijević hrvatske rukometašice stigle do izjednačenja za posljednjih deset minuta dvoboja.

Pokretljivom i čvrstom obranom hrvatske su rukometašice13 minuta ostavile suparnice bez pogotka te golovima Mičijević i Josipe Mamić stigle do dva pogotka prednosti (25-23) u 57. minuti. Tek kad je Larissa Kalaus zaradila treće isključenje Srpkinje su uspjele svladati Teu Pijević i došle na gol zaostatka s kojim su ušle i u posljednju akciju na utakmici, 19 sekundi prije kraja.

Srpski izbornik je odlučio povući vratarku i igrati sa sedam rukometašica u polju, ali još jednom odigranom sjajnom obranom hrvatske rukometašice su spriječile šut prema golu, čime su s maksimalnim učinkom završile prvi krug natjecanja na Europskom prvenstvu u Danskoj te će sa četiri boda započeti drugu fazu, baš kao i Norvežanke koje su s tri pobjede osvojile prvo mjesto u skupini D.
U posljednjoj utakmici skupine C Nizozemska će tražiti pobjedu protiv Mađarske za plasman u drugu fazu, a Mađaricama je za plasman dalje dovoljan i remi, kojim bi za sobom povukle i Srbiju.

Hrvatske rukometašice pred sobom sada imaju četiri dana odmora, a prvu utakmicu u drugoj fazi natjecanja odigrat će u subotu, 12. prosinca protiv Norveške.

4. Nizozemska     2  0  0  2   50-56   0

---------------------------------- Tijek susreta: REZULTAT: SRBIJA - HRVATSKA 24:25 (14:14) KRAJ! POBJEDA HRVATSKE! 60' TIme-out za Srbiju 20 sekundi prije kraja, Hrvatska ima +1 58' Pop-Lazić smanjuje prednost Hrvatske, Kalaus je dobila crveni karton 57' Mamić iz kontre za 25:23! 55' Krpež-Šlezak nije precizna, no jest Micijević! Hrvatska vodi 24:23! 54' Time-out sada na strani Srbije. Posljednji gol pao je prije pet minuta, osjeća se nervoza u Koldingu. Srbija igra za prolaz, a Hrvatska da prenese sva četiri boda u sljedeći krug natjecanja 53' Time-out Hrvatske, Šoštarić želi smiriti igračice za ključne trenutke utakmice 52' Pogreške na obje strane, dvije minute i za Hrvatsku, Kalaus ide izvan terena. Trifunović je promašila u nastavku akcije 51' Dvije minute za Lavko! 50' Mičijević izjednačuje golom s devet metara! 49' Sada će Srbija biti s igračicom manje. Dvije minute za Janjušević 48' Trifunović je izborila sedmerac nakon prekrašja Debelić. Lišćević puca, no nije precizna 46' Kalaus zabija za Hrvatsku, no loša je vijest što je Posavec dobila dvije minute 45' Prvo je Stoiljković zabila, pokušaj Vidak je zaustavljen, a Srbija, odnosno Trifunović, je precizna za +2 41' Pop-Lazić je sigurna, Srbija ponovno vodi 40' Radosavljević za izjednačenje, ponovno utakmica u potpunom egalu 38' Lavko zabija s devet metara, no Mamić ponovno za +2 Hrvatske 36' Posavec iz kontre za vodstvo Hrvatske! 33' Mamić i Posavec za Hrvatsku, Pop-Lazić za Srbiju na početku drugog dijela 31' Počelo je drugo poluvrijeme 30' Dora Krsnik je zabila 13. gol Hrvatske, a zatim Kalaus i 14. Izjednačeni rezultat je na poluvremenu! Četiri gola u nizu Hrvatica za kraj prvog dijela, potpuno otvorena utakmica u Danskoj.
29' Debelić smanjuje prednost Srbije, odmah time-out s klupe srpske reprezentacije 25' Šimara je dobila izravan crveni karton zbog oštrog prekršaja 25' Dora Krsnik je zabila gol za Hrvatsku nakon nekoliko minuta "posta", Srbija u ovim trenucima bolje izgleda na terenu 21' Dvije izgubljene lopte naših i Srbija se odvaja prvi put na utakmici na +2, hrvatski izbornik je reagirao i pozvao time-out 20' Lavko izjednačuje za Srbiju. Hrvatska se nije uspjela odvojiti kad je imala priliku, a preko Krpež Šlezak Srpkinje su i povele 17' Srbija ponovno u egalu, Trifunović je precizna iz sedmerca 14' Micijević za novih +2 Hrvatske 11' Blažević nije iskoristila sedmerac za Hrvatsku, a potom ni Katarina Krpež Šlezak na drugoj strani 8' Hrvatska ima prednost 5:4, a prvo isključenje za Srbiju. Dvije minute van ide Sanja Radosavljević 4' Ćamila Mičijević postiže drugi gol za Hrvatsku, dok Stoiljković odmah poravnava rezultat 1' Nakon 30 sekundi, Srbija preko Stoiljković dolazi do prvog pogotka na utakmici, Hrvatska je uzvratila u sljedećem napadu preko Posavec 1' Počela je utakmica! Sretno Hrvatska! Početni sastavi

HRVATSKA: Pijević - Japundža - Krsnik - S. Posavec - Mičijević - Šimara - Ježić

Srbija: Risović - Krpež - Janjušević - Liščević - Stoiljković - Radosavljević - Pop Lazić ----------------------------------