12:22 / 28.12.2020.

Autor: M.Š./HRT/Hina

Cindrić i Barcelona srušili PSG za finale rukometne Lige prvaka

Rukometaši Barcelone prvi su finalisti prošlogodišnje Lige prvaka, nakon što su u odličnoj utakmici na turniru u Koelnu pobijedili PSG.
Rukometaši Barcelone izborili su plasman u finale završnog turnira Lige prvaka u Kolnu nakon što su u polufinalu pobijedili PSG sa 37-32 uz odličnu igru hrvatskog reprezentativca Luke Cindrića koji je zabio četiri gola.

Barceloni je to peto finale otkako je EHF uveo završni turnir 2010. godine, te 14. ukupno u elitnom rukometnom natjecanju, a u utorak će deseti naslov prvaka Europe loviti protiv pobjednika susreta Kiel - Veszprem koji je na rasporedu nešto kasnije večeras.
PSG je u prvih 20 minuta bio bolji, Francuzi su u jednom trenutku imali i tri gola prednosti, međutim nakon što je Barcelona povela 11-10 više nije ispuštala prednost. Na poluvrijeme je otišla sa +4 (18-14), u 36. minuti imala je šest golova viška (23-17), a u 42. minuti i najvećih +7 (33-26). Na koncu je završilo 37-32.
Barcelonu su do pobjede predvodili Dika Mem s osam golova, Aron Palmarsson sa šest, te Blaž Janc i Ludovic Fabregas s po pet golova, dok je Kevin Moller imao 14 obrana i postogao jedan pogodak. Cindrić je zabio četiri gola u 57 % šuta.
U redovima francuskog sastava najefikasniji je bio Dynal Nahi s devet golova, dok je Mikkel Hanse zabio sedam golova.
U drugom polufinalu sastaju se Kiel našeg Domagoja Duvnjaka i Veszprem Manuela Štrlek, no zbog ozljede skočnog zgloba Štrlek neće nastupiti. Prijenos možete pratiti na Drugom programu.
Završni "Final Four" prvotno se trebao igrati 30. i 31. svibnja. Međutim, u svjetlu globalne zdravstvene krize, prebačen je na 22. i 23. kolovoza, a potom je dobio i treći termin, kraj ove godine.
Zanimljivo, Europska rukometna federacija (EHF) je odlučila da se utakmice osmine finala i četvrtfinala Lige prvaka ne igraju, a za sudionike Final Foura odabrala je Barcelonu, PSG, Kiel i Veszprem koji su u tzv. elitnim skupinama (A i B) ovosezonske Lige prvaka završili na prva dva mjesta. Tako skopski Vardar nije dobio priliku braniti naslov.

Tijek susreta:

60' Kraj utakmice. Barcelona je u finalu. Na kraju je bilo 37:32.

59' Zadnja je minuta, Katalonci imaju šest golova prednosti i mogu slaviti prolazak u finale.

56' Manje su od četiri minute doo kraja, a Barcelona bježi na +7. Utakmica je praktično riješena.

54' Šest minuta do kraja PSG je uspio smanjiti na -4.

50' Barcelona odlazi na velikih šest razlike.

48' Cindrić zabija svoj treći gol na utakmici i to iz sedmerca.

45' PSG igra odličnu obranu, smanjili su na tri gola zaostatka.

41' Barcelona je bila i s dva igrača manje, ali to PSG nije pretjerano iskoristio, Katalonci i dalje imaju značajnu prednost, 27:22.

38' Nevjerojatni Moeller brani još jedan zicer, a potom i gol na prazna vrata.

36' Aron Palmarsson zabija dva gola za redom za Barcelonu koja se malo othrvala pritisku PSG-a na početku nastavka.

31' Počelo je drugo poluvrijeme, a Parižani postižu prvi gol. Cindrić je s druge strane izborio sedmerac, ali Vincent Gerard brani šut Aleixa Gomeza Abella.

Drugo poluvrijeme:

30' Kraj prvog poluvremena. Odlični Moeller skinuo je pa barem 5 zicera na crti i odveo Barcelonu prema značajnoj prednosti na poluvremenu.

29' Barcelona odlazi na 19:13, strijelac je odlični Slovenac Blaž Janc.

25' Barcelona je otišla i na +5 golom Ludovica Fabregasa, Parižani su bili 7 minuta bez pogotka.

23' Barcelona odlazi na +3 golom Luke Cindrića. Odličan je na vratima Katalonaca Kevin Moeller koji je skinuo nekoliko zicera.

18' Barcelona sjajnom igrom preokreće sve u svoju korist i uzima vodstvo 11:10. PSG-ov trener Raul Gonzalez-Gutierrez je prisiljen pozvati time-out.

12' Odlična igra "nebeskih letača" Dike Mema i Mikkela Hansena koji su nezaustavljivi na vanjskim pozicijama.

10' Francuzi u utakmici koja obiluje brzim rukometom i s puno pogodaka, glasili su kao autsajderi, ali vode. Luka Cindrić zabija svoj prvi pogodak, nakon dvije odlične asistencije.

8' PSG odlazi na 2 razlike, gol za Parižane zabio je Nedim Remili.

4' Na početku se igra gol za gol, nakon 4 minute rezultat je 3:3. Dainis Kristopans kod PSG-a prednjači, zabio je već 2 gola.

U tijeku je prvo poluvrijeme u Koelnu. Hrvati sude ovo polufinale, radi se o paru Matija Gubica i Boris Milošević.