Zubčić deveti, očekuje nas uzbudljiva druga vožnja

20.12.2021.

08:51

Autor: HRT

Filip Zubčić

Filip Zubčić

Foto: Alessandro Garofalo / REUTERS

Švicarski skijaš Marco Odermatt vodeći je nakon prve vožnje veleslaloma za Svjetski kup u talijanskoj Alta Badiji, dok je hrvatski predstavnik Filip Zubčić na devetom mjestu sa sekundom i 48 stotinki zaostatka.

Na drugom je Talijan Luca De Aliprandini, koji zaostaje 18 stotinki, a treći je Nijemac Alexander Schmid (+0.86).


Samo pet skijaša ima zaostatak unutar jedne sekunde, a među njima je i jučerašnji pobjednik veleslaloma u Alta Badiji Norvežanin Henrik Kristoffersen (+0.99).


Druga vožnja na rasporedu je u 13.30 sati. Prijenos je na Drugom programu HTV-a i našem portalu.

Marco Odermatt

Marco Odermatt

Foto: Alessandro Garofalo / REUTERS

Manje od sekunde zaostatka za vodećim Odermattom, uz De Aliprandinija (+0.18), imaju Nijemac Alexander Schmid (+0.86), Austrijanac Stefan Brennsteiner (+0.93) i Kristoffersen (+0.99)

Iza Zubčića smjestili su se Švicarac Loic Meillard (+1.64) te Francuzi Alexis Pinturault (+1.70) i Faivre Mathieu (+1.76).

Naš najbolji skijaš Filip Zubčić startao je kao četvrti i ušao je u cilj četvrti s vremenom 1:13.31. Za vodećim zaostaje sekundu i 48 stotinki

Jučerašnji pobjednik Norvežanin Henrik Kristoffersen zaostao je skoro sekundu za vodećim Odermattom (+0.99)

Utrku je otvorio najbolji talijanski veleslalomaš Luca De Aliprandini s vremenom 1:12.01, no već sljedeći skijaš, Švicarac Marco Odermatt, inače vodeći veleslalomaš Svjetskoga kupa, bio je 18 stotinki brži

Naš skijaš nije bio zadovoljan nakon jučerašnjeg nastupa. Odvozio je odličnu prvu vožnju da bi u drugoj s tek 18. vremenom druge vožnje na kraju bio deveti zaostavši 93 stotinke za Kristoffersenom. 

U poretku skijaša u veleslalomu prvi je Odermatt sa 280 bodova, drugi je Kristoffersen sa 163 boda, a treći Francuz Alexis Pinturault sa 141 bodom. Zubčić je 15. sa 58 bodova.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!