Autor: I.L.K./Hina

Zlatni ruski izbornik dao ostavku zbog "psihičke iscrpljenosti"

-

-

Samo dva mjeseca nakon što je osvojio zlatnu olimpijsku medalju izbornik ruskih hokejaša na ledu Oleg Znarok podnio je ostavku.

Rusi su u finalu u Pjongčangu u produžetku svladali Njemačku 4:3 i osvojili olimpijsko zlato nakon dugih 26 godina i to na prvom olimpijskom turniru od 1994. godine na kojem nisu sudjelovali igrači iz NHL lige. Rusija je zbog sankcija MOO-a na tom turniru nastupala bez nacionalnih obilježja i imala je neutralnu oznaku "OAR".

Predsjednik Ruskog hokejaškog saveza Vladislav Tretjak izjavio je da se Znarok "psihički iscrpio", ali je i dodao kako će dobiti mjesto savjetnika u Savezu.

Ruse će na Svjetskom prvenstvu u svibnju u Danskoj voditi Ilja Vorobjov.