15:26 / 11.11.2018.

Autor: HRT

Završilo SP u karateu, Hrvatska 8. na ljestvici osvajača medalja

Posljednjeg dana 24. Svjetskog prvenstva u karateu u Madridu nije bilo hrvatskih predstavnika.

U ekipnim finalima u katama dominirali su Japanci, pobijedivši u obje konkurenciji. I u muškoj i ženskoj u finalu je bio isti protivnik - Španjolska, isti i rezultat - 5-0.

Svjetske prvakinje u borbama su Francuskinje koje su u završnom dvoboju nadvisile Japan s 2-0.

U vrlo uzbudljivom muškom ekipnom finalu borbi Iran je treći put uzastopno osvojio naslov svjetskog prvaka. Odlučio je posljednji meč, Iran je slavio s 3-2.

Najviše medalja prema sjaju odličja osvojio je Japan - četiri zlata, ispred Irana i Francuske s dva. Prema tom kriteriju na osnovu jučerašnjeg zlata Ivana Kvesića u poluteškoj kategoriji, Hrvatska je na ljestvici osvajača medalja na diobi 8. mjesta.

Ukupno je 27 zemalja osvajalo odličja - najviše ih ima Japan - 10, ispred Irana i Francuske koji su ih osvojili sedam.

Sudjelovalo je ukupno 1117 seniora iz 140 zemalja, a bilo je to posljednje SP u tom sportu prije Olimpijskih igara u Tokiju, na kojem će karate prvi puta biti dio olimpijskog programa.