13:21 / 17.02.2021.

Autor: HRT

Hrvatska zakazala u posljednjoj četvrtini i izgubila od Rusije

Hrvatska - Rusija

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u četvrtoj utakmici kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre u Tokiju od Rusije 13:14 (5:3, 4:4, 4:4, 0:3).

Odlučujućim se u Rotterdamu pokazala posljednja četvrtina u kojoj izabranici Ivice Tucka nisu postigli nijedan pogodak, a Rusi tri. Hrvatska je u prvoj četvrtini povela s 5:3 i tu je prednost od dva gola držala i kroz sljedeće dvije četvrtine. No u zadnjoj četvrtini, Rusi zabijaju tri gola, a suci su 18 sekundi prije kraja poništili gol Andre Bušlje.

video thumb

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Lovren Fatović koji je zabio četiri gola, dok je dva dodao Ante Vukičević. Ruse je do pobjede predvodio Konstantin Harkov s pet pogodaka, a po dva su dodali Daniil Merkulov i Ivan Nagaev

U četvrtfinale idu četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a Olimpijske igre u Tokiju izborit će tri najbolje reprezentacije s turnira u Rotterdamu. Ovim porazom Hrvatska je pala na drugo mjesto i u sljedeću fazu natjecanja će vjerojatno s te pozicije.

Na ljestvici sada vodi Rusija sa sedam bodova, druga je Hrvatska sa šest. Slijede Nizozemska (4), Rumunjska (3), Francuska (2) te Njemačka (0).

U ranijoj utakmici naše skupine Rumunjska je pobijedila Njemačku 12:7.

Tijek susreta

HRVATSKA - RUSIJA 13:14 (5:3, 4:4, 4:4, 0:3)

Četvrta četvrtina

Bušlje je postigao pogotak za 14:14, ali gol nije priznat. Rusija slavi.

Merkulov zabija s igračem više za 14:13 Rusije.

Pet minuta prije kraja Harkov je na pravom mjestu i 13:13 je rezultat.

Igrač više za Hrvatsku, Vrlić puca točno u Kostrova.

Ruski izbornik zove time-out, a nakon njega Harkov zabija za -1.

Treća četvrtfina

Dva brza pogotka za Rusiju, ne predaju se naši protivnici.

Kapetan Bušlje postiže za 13:9.

Ponovno Hrvatska na +3, Fatović je sam završio akciju.

Peterac za Rusiju, Bijač je pročitao stranu, no Harkov je precizan.

Bukić zabio za +2, odahnula je hrvatska kluba.

Nagajev zabija, Rusija je na -1, ponovno smo imali igrača manje u obrani.

Rusi su imali prvi napad u drugom dijelu i pogodili vratnicu.

Druga četvrtina

Garcia nije pogodio, a u Rusi u zadnjem napadu promašuju.

Prekrakrasan pogodak Harkova u samoj završnici prvog dijela, Rusija je na -2.

Napadački je raspoložena Hrvatska danas - Vukičević za 9:5.

Ašajev je precizan za Rusiju, no Miloš vraća na +3.

Majstorski pogodak Jokovića za 7:4.

Harkov smanjuje zaostatak Rusije.

Vukičević postiže šesti gol Hrvatske za +3.

Prvi napad imala je Rusija, isključen je Burić, ali Bijač je zaustavio pokušaj Kiseljeva.

Prva četvrtina

Vukičević za Fatovića koji postiže svoje deseti gol na turniru u Rotterdamu.

Fatoviću je ispala lopta kod izvođenja peterca.

Loren Fatović iskoristio je dva igrača više u napadu Hrvatske.

Kiseljev je iskoristio prednost igrača više i poslao loptu iza Bijača.

Luka Lončar zabija za prvo vodstvo Hrvatska - 3:2.

Rusija je dobro krenula u susret, s dva iskorištena igrača više, no Hrvatska odmah poravnava rezultat.