17:14 / 18.04.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Turkalju zlato na jakom turniru u Španjolskoj

Luka Turkalj i Marko Lipovac

U španjolskom gradu Alicanteu održan je Spanish Open, jaki seniorski turnir iz G1 klase Svjetske taekwondo federacije.

Zlatnu medalju u kategoriji do 54 kg osvojio je Luka Turkalj, član TKD-a Jastreb. Hrvatski reprezentativac dominirao je kroz sve četiri borbe, a u finalu je sa 19:8 pobijedio Talijana Andreu Contija.

Osim Turkalja, na Otvorenom prvenstvu Španjolske nastupila su još dvojica članova TKD-a Jastreb, Marko Lipovac i Matej Nikolić.

Marko Lipovac je u kategoriji do 58 kg osvojio treće mjesto, dok je Matej Nikolić u kategoriji do 80 kg natjecanje završio porazom u drugom kolu.

U ekipnom poretku muških seniora, TKD Jastreb je osvojio drugo mjesto, odmah iza nacionalne momčadi domaćina Španjolske.

Prema saznanjima iz Europske taekwondo federacije, ovo je ujedno bilo i posljednje veće natjecanje u ovom dijelu godine osim europskih kvalifikacija za Olimpijske igre.