19:55 / 21.07.2018.

Autor: HRT

Tucak: Najbitnije je da se dižemo iz utakmice u utakmicu

Ivica Tucak (Screenshot HRT)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija sinoćnjim je slavljem protiv Grčke izborila četvrtfinale europskog prvenstva.
Hrvatska vaterpolska reprezentacija sinoćnjim je slavljem protiv Grčke izborila četvrtfinale europskog prvenstva. Igrači Ivice Tucka završili su na prvome mjestu skupine C - s tri pobjede u tri nastupa, a sada slijede zaslužena tri dana odmora. Na putu prema polufinalu u utorak Hrvatsku očekuje bolji iz ogleda Crne Gore i Rumunjske.

Sjajnom igrom u napadačkom, ali i u obrambenom dijelu te slavljem od 11:7 Barakude su ostvarile prvi cilj na kontinentalnoj smotri u katalonskoj prijestolnici.

Ono što je najbitnije da se dižemo iz utakmice u utakmicu, mogu biti zadovoljan izgledom naše igre, rekao je izbornik Ivica Tucak.

Grci su prvi pogodak postigli tek na početku druge četvrtine. Braniči su bili - odlični - kao i centri, a vanjska linija pokretljiva. Hrvatska je u posljednju četvrtinu ušla s čak pet pogodaka prednosti i mirno privela utakmicu kraju. Prvo ime susreta - Xavi Garcia s 4 pogotka i 4 asistencije.

Nakon lakših predstava i uvjerljivih pobjeda protiv Nizozemske i Turske, u prvoj ozbiljnijoj provjeri na Europskom prvenstvu - pokazali smo pravo lice i kvalitetu. Podsjetimo da Barakude na odličje s europskih smotri čekaju od 2010-te kada su u Zagrebu osvojile zlato.