17:56 / 04.09.2020.

Autor: I.L./Hina

Tour: Druga etapna pobjeda za Van Aerta

Foto: REUTERS/Benoit Tessier

Foto: REUTERS/Benoit Tessier

Foto: - / REUTERS

Vodstvo u ukupnom redoslijedu zadržao je Britanac Adam Yates.
Belgijski biciklist Wout van Aert (Jumbo-Visma) pobjednik je sedme etape "Tour de Francea" vožene od Millaua do Lavaura u dužini od 168 kilometara, on je do svoje druge pobjede na ovom "Touru" stigao nadmašivši u završnom sprintu Norvežanina Edvalda Boassona Hagena (NTT) i Francuza Bryana Coquarda (B&B Hotels-Vital Concept).

Sedma etapa bila je pretežito ravničarska te nije trebala donijeti nikakva uzbuđenja, poglavito u borbi za ukupnu pobjedu. No, momčad BORA-Hansgrohe je diktirala žestoki tempo koji je prouzrokovao "pucanje" pelotona u nekoliko skupina, da bi 30-ak kilometara prije cilja s promjenom vjetra na čelo glavne skupine izbila momčad INEOS Grenadiers i još više pojačala tempo zbog čega je u glavnoj skupini ostalo tek 40-ak vozača, a kontakt s njom izgubili su i vozači s velikim ambicijama u borbi za ukupnu pobjedu poput Slovenca Tadeja Pogačara (UAE Emirates), Španjolca Mikela Lande (Bahrain-McLaren), Australca Richiea Portea i Nizozemca Baukea Molleme (Trek-Segafredo) koji su na cilj stigli sa 1:21 minutom zaostatka za pobjedom.

Vodstvo u ukupnom redoslijedu zadržao je Britanac Adam Yates (Mitchelton-Scott) s tri sekunde prednosti u odnosu na drugog Slovenca Primoža Rogliča (Jumbo-Visma), dok je sada treći Francuz Guillaume Martin (Cofidis) s devet sekundi zaostatka.

U subotu je na programu osma etapa, prva u Pirenejima, koja će se voziti od Cazeres-sur-Garonnea do Loudenviellea u dužini od 141 kilometra.
 
REZULTATI,
7. ETAPA:
1. Wout van Aert (Bel/Jumbo-Visma) 3:32:03
2. Edvald Boasson Hagen (Nor/NTT)
3. Bryan Coquard (Fra/B&B Hotels-Vital Concept)
4. Christophe Laporte (Fra/Cofidis)
5. Jasper Stuyven (Bel/Trek-Segafredo)
6. Clément Venturini (Fra/AG2R)
7. Hugo Hofstetter (Fra/Israel Start-Up Nation)
8. Egan Bernal (Kol/INEOS Grenadiers)
9. Adam Yates (VB/Mitchelton-Scott)
10. Alejandro Valverde (Špa/Movistar) svi isto vrijeme

UKUPNO:
1. Adam Yates (VB/Mitchelton-Scott) 30:36:00
2. Primož Roglič (Slo/Jumbo-Visma) +3
3. Guillaume Martin (Fra/Cofidis) +9
4. Egan Bernal (Kol/INEOS Grenadiers) +13
5. Tom Dumoulin (Niz/Jumbo-Visma) +13
6. Dáyer Quintana (Kol/Arkea-Samsic) +13
7. Romain Bardet (Fra/AG2R) +13
8. Miguel Angel Lopez (Kol/Astana) +13
9. Thibaut Pinot (Fra/Groupama-FDJ) +13
10. Rigoberto Uran (kol/Education First) +13

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!