10:58 / 17.06.2018.

Autor: HRT

Štetić osvojila zlato, Beroš srebro na Luxembourg Openu

Hrvatska taekwondoistica Marija Štetić osvojila je na turniru Luxembourg Open zlato u kategoriji do 57 kg, a Kristina Beroš srebro u kategoriji do 62 kg .
Hrvatska taekwondoistica Marija Štetić (Dubrava) osvojila je na turniru Luxembourg Open zlato u kategoriji do 57 kg, a Kristina Beroš (Dubrava) srebro u kategoriji do 62 kg . Štetić je do zlata došla s četiri pobjede, u prvom kolu pobijedila je predstavnicu Finske 18:6, u drugom kolu sportašicu iz Litve 6:2. U polufinalu se susrela s kolegicom iz reprezentacije Nikitom Glasnović (Marjan) i slavila 4:0, dok je u finalu pobijedila predstavnicu Norveške rezultatom 5:2. Štetić je s ovim zlatom osvojila novih 10 bodova na svjetskoj rang listi. Od Kristine Beroš u kategoriji do 62 kg bolja je bila samo Španjolka s kojom se pozna iz polufinala seniorskog prvenstva Europe. Prije poraza od Marte Calvo Gomez Kristina je rezultatom 20:9 svladala predstavnicu Češke, zatim Španjolku 20:5 te u polufinalu Norvežanku 34:24. Beroš je ovo srebro donijelo novih šest bodova na svjetskoj rang listi.