14:13 / 24.02.2019.

Autor: M.M./Hina

SP, skijaško trčanje: Zlato za Norvežane i Šveđanke

Ilustracija (Armin Durgut/PIXSELL)

Švedske trkačice na skijama Stina Nilsson i Maja Dahlqvist osvojile su ekipni naslov svjetskih prvakinja u sprintu.
Švedske trkačice na skijama Stina Nilsson i Maja Dahlqvist osvojile su ekipni naslov svjetskih prvakinja u sprintu, a u konkurenciji trkača zlato su odnijeli Norvežani Emil Iversen i Johannes Hoesflot Klaebo, koji su bili najbrži u današnjim natjecanjima na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Seefeldu.

Šveđanke su za 37 stotinki nadmašile Slovenke Katju Višnar i Anamariju Lampič, a treće mjesto osvojila je norveška štafeta Ingvild Flugstad Oestberg - Maiken Caspersen Falla, koje su za pobjednicama zaostale 60 stotinki.

Norvežani su bili uvjerljivi u osvajanju naslova svjetskih prvaka, nadmašivši srebrnu rusku štafetu, Gleba Retiviha i Aleksandera Bolšunova, za 1.88 sekundi.

Brončano odličje osvojili su Talijani Francesco de Fabiani i Federico Pellegrino koji su za pobjednicima zaostali za 4.03 sekunde.

Norveška je sa 10 medalja, od čega pet zlatnih, uvjerljivo najuspješnija nacija u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva u nordijskim disciplinama. Njemačka je druga sa dva zlata i jednim srebrom, a Švedska ima zlato i srebro.