16:31 / 26.02.2019.

Autor: M.M./Hina

SP skijaško trčanje: Drugo zlato za Johaug, Malec 64.

Ilustracija (Armin Durgut/PIXSELL)

Norvežanka Therese Johaug osvojila je naslov svjetske prvakinje na SP-u u skijaškom trčanju u Seefeldu u disciplini 10 kilometara klasičnim načinom.
Norvežanka Therese Johaug osvojila je naslov svjetske prvakinje na SP-u u skijaškom trčanju u Seefeldu u disciplini 10 kilometara klasičnim načinom. Hrvatska reprezentativka Vedrana Malec zauzela je 64. mjesto u konkurenciji 74 natjecateljice sa 5:22.4 minute slabijim vremenom.

Tridesetogodišnja Johaug stigla je do svog drugog zlata u Seefedu. U subotu je bila najbrža u skiatlonu na 15km, ona je zadanu dionicu svladala za 27:02.1 minuta, 12.2 sekunde zaostala je srebrna tek 19-godišnja Šveđanka Frida Karlsson, dok je do bronce stigla 28-godišnja Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg sa 35.6 sekundi slabijim vremenom od sunarodnjakinje. Za Oestberg je ovo već treća medalja u Seefeldu, bila je srebrna u skiatlonu i brončana u ekipnom sprintu.

Za Johaug je ovo već deveto svjetsko zlato u karijeri, a drugo na dionici od 10km, prije šest godina je bila najbrža u Val di Fiemmeu kada se trčalo slobodnim stilom.

Za Malec je utrka na 10km bila treća koju je odradila u Seefeldu, u sprintu je bila 59., a u skiatlonu 53.